شنبه, 05 خرداد 1397 - 13:35

دولت محیط مساعدی برای راه اندازی کسب و کار فراهم کند

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از استارتاپ پویانمایی دیرین دیرین گفت: جوانان خلاق ایرانی نشان داده اند از یک محیط کوچک و محدود با تکیه به خلاقیت و نوآوری خود ضمن ایجاد اشتغال درآمد میلیاردی کسب کنند و این روند می تواند الگویی مناسب برای دیگر جوانانی باشد که قصد دارند ایده های نوآورانه و خلاقانه خود را به کسب و کار موفق بدل کنند.

وی افزود: دیرین دیرین نمونه موفق یکی از همین کسب و کارهای خلاقانه و استارتاپی است که موفق شده با تکیه به خلاقیت و نوآوری خود بیش از 170 نفر را به طور مستقیم مشغول به کار کند و ضمن درآمد قابل توجه، گام مهمی در مسیر فرهنگ سازی بردارد.

رئیس ستاد فناوری های نرم و هویت ساز گفت: امسال برنامه حمایت از شرکت های خلاق و فرهنگی به طور جدی تری ادامه می یابد و اگرچه زمان می برد تا مانند شرکت های دانش بنیان به حجم قابل توجهی برسند، اما شرکت های این حوزهمی توانند به جایگاه مطلوبی در سپهر اقتصاد دانش بنیان دست یابند.

وی با بیان این که مهم ترین رسالت دولت ایجاد زیرساخت ها و رفع موانع قانونی از مسیر شرکت های دانش بنیان است، اظهار کرد: دولت باید محیط کسب و کار را برای شرکت های دانش بنیان و فناور خلاق فراهم می کند و ضمن ارائه مجوزها روند سخت گیری ها برای راه اندازی این کسب و کارها کاهش دهد.

فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان بزرگ ترین حمایت از ما بوده است

ابوالحسنی، مدیر مجموعه دیرین دیرین مهم ترین لازمه رونق شرکت های خلاق را ایجاد فضای مساعد و تسهیل فعالیت این کسب و کارها دانست و گفت: مهم ترین کمکی که در این سال ها به ما شد حمایت معاونت علمی و فناوری از فرهنگ سازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان بود و علی رغم این که کمک مالی دریافت نکردیم، اما روند کمک به دریافت مجوزها و تسهیل فعالیت ها به این کسب و کار کمک کرد و ما استارتاپ دیرین دیرین را اولین بار با کمک و حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شروع کردیم.

وی ادامه داد: دیرین دیرین با میانگین بازدید 8میلیون در فضای مجازی، آشنایی بیش از 80درصد جامعه با این پویانمایی اکنون بیش از 350 میلیارد تومان ارزش گذاری شده و توانسته است گام مهمی در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه بردارد.

در ادامه این بازدید، فرآیند ساخت یکی از قسمت های مجموعه پویانمایی دیرین دیرین با محوریت اقتصاد دانش بنیان و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان، علی درخشی کارگردان، علیمردانی صداپیشه مدیران این استارتاپ و دست اندرکاران این مجموعه انجام شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی