چهارشنبه, 02 خرداد 1397 - 16:19

عذرخواهی مارک زاکربرگ به دل سران اروپا ننشست

پیشتر متوجه شدیم که تور عذرخواهی های مدیرعامل فیس بوک به شهر بروکسل در بلژیک کشیده شده تا او با چرب زبانی و عذر خواهی بتواند آبروی از دست رفته این پلتفرم را به نوعی بازگرداند. حال به نظر می رسد که این استراتژی به خوبی جواب نداده، چراکه عذرخواهی مارک زاکربرگ به دل سران اروپا ننشسته و آنها از طفره رفتن های پی درپی مدیرعامل فیس بوک به ستوه آمده اند.

به گزارش دیجیاتو، بنیانگذار فیس بوک ساعت ۱۰:۴۵ دیشب به وقت تهران در برابر سران اروپا حاضر شد تا از آنها برای عدم تلاش شان در حفظ اطلاعات کاربران پلتفرم فیس بوک عذرخواهی کرده و به سؤالات شان جواب دهد.

اعضای مختلف پارلمان اروپا سؤالات خود را طی مدت حدوداً یک ساعت مطرح کردند اما زاکربرگ پس از شنیدن پرسش ها به جای آنکه سؤالات شان را پاسخ دهد، سعی کرد توضیحاتی کلی ارائه داده و به نوعی سؤالات برخی سیاستمداران را نادیده گرفت. این مسئله موجب نارضایتی آنها شد و برخی لب به اعتراض گشودند.

یکی از آنها «Guy Verhofstadt» سیاستمداری بلژیکی بود که پس از پاسخ های زاکربرگ، وی را مورد نکوهش قرار داد و گفت که او شش سؤال ساده پرسید که می توانست جواب هایی خلاصه مثل نه یا بله داشته باشد، اما زاکربرگ هیچ کدام از آنها جواب نداده است. بنیانگذار فیس بوک سعی کرد ورق را برگرداند و گفت تیمش سعی خواهد کرد در اسرع وقت جواب هایی برای این سؤالات ارائه دهد.

به طور کلی پارلمان اروپا هنوز قانع نشده که فیس بوک قادر است مسئله حفظ حریم شخصی را به تنهایی حل کند، چراکه همین سیاستمدار بلژیکی اعلام کرد که ادعای فیس بوک برای درست کردن مشکلات به وجود آمده کافی نیست و از آنجایی که شبکه اجتماعی فیس بوک و پیام رسان واتس اپ در قاره سبز محبوب هستند، این کمپانی باید درها را به روی پارلمان اروپا باز کند تا آنها بتوانند بر روند اقدامات فیس بوک نظارت کرده و از رخ دادن اتفاقاتی مشابه جلوگیری کنند.

از سوی دیگر «Nigel Farage» یکی از فعالان آزادی بیان اروپا از مدیرعامل فیس بوک سؤال کرد که آیا باور دارد که فعالیت های این پلتفرم بی طرفانه بوده و آنها موفق شده اند جهت گیری خاصی نداشته باشند؟

زاکربرگ در جواب این سؤال خاطرنشان کرد که خشونت و تروریسم در فیس بوک جایی ندارند و این کمپانی سعی کرده خودتخریبی یا آزار سایبری را به روش های خاصی بیابد و از انتشارشان جلوگیری کند. با این حال زاکربرگ قاطعانه نقص پلتفرمش را قبول و اعلام کرد: «ما هیچ وقت بدون نقص نخواهیم بود. مخالفانمان سعی خواهند کرد با هوش مصنوعی ما مقابله کرده و روش هایی برای سوءاستفاده از پلتفرم مان بیابند. این مسئله به یک رقابت نزدیک تبدیل خواهد شد اما ما سعی می کنیم با تلاش مان همیشه یک قدم جلوتر از رقبا باشیم.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی