چهارشنبه, 02 خرداد 1397 - 15:56

در کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال بررسی شد / تسهیل مجوزهای کسب وکار

در کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال، همکاری کلیه دستگاه های اجرایی در تسهیل مجوزها و رفع تنگناهای پیش رو برای متقاضیان ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مهر، کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال روز گذشته با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و دستگاه های اجرایی مربوطه با هدف بررسی گزارش عملکرد برنامه اشتغال زایی روستایی و عشایری برگزار شد.

در این جلسه علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما نباید مسیر اشتباه گذشته را برویم و به جای ایجاد اشتغال پایدار اقدام به پول پاشی کنیم، بلکه باید چرخه تولید و فروش را کامل کرد و همزمان با حمایت از تولیدکنندگان، از شرکت های بازاریابی و فروش هم حمایت کنیم تا تولید کننده از بازاریابی و فروش محصولات خود اطمینان کامل داشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر در زمینه دامپروری و صنایع دستی اشتغال زایی بسیار خوبی انجام شده است، اما با توجه به بررسی های انجام شده طرح های خدماتی مانند گردشگری و فناوری بسیار کم است؛ همه دستگاه ها از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در این زمینه بیشتر فعال شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه باید براساس پایش و آمایش استانی و منطقه ای اقدام به ایجاد واحد های تولیدی کرد، گفت: می توان از شرکت های معروف و کارآفرینان باتجربه نیز جهت همکاری استفاده کرد و با استفاده از پتانسیل کارآفرینان آزموده می توان طرح هایی در سطح ملی را اجرا کرد.

ربیعی گفت: با توجه به بررسی های انجام شده در مرکز پژوهش های مجلس، طرح های اشتغال زایی ملی و چنداستانی امکان موفقیت بیشتری را به جهت استفاده از ظرفیت های مختلف دارند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای و مراکز کارآفرینی باید به شبکه اشتغال زایی کشور متصل شوند و دوره های آموزشی باید متناسب با طرح های کارآفرینی برگزار شوند، اظهار داشت: تولیدکنندگان ما هنوز به این اصل نرسیدند که در هر صنعت باید چند گروه فعال باشند و گروه ها باید مکمل هم باشند که به صورت علمی بر ایجاد شبکه تولید گام بردارند.

در راستای اجرای این طرح، مجموع منابع صندوق توسعه ملی با تلفیق منابع هر یک از چهار بانک یا موسسه عامل، حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اختصاص می یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی