سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 - 14:45

اپل تنها چند گام دیگر تا یک تریلیون دلاری شدن فاصله دارد

به تازگی سهام شرکت اپل به بالاترین ارزش خود رسیده و توانسته از این حیث رکورد شکنی کند. این افزایش ارزش شاید به دلیل حمایت ها و صحبت های «وارن بافِت» رییس هلدینگ برکشایر هاتاوی رخ داده باشد. در حال حاضر هر سهم اپل در بازار بورس ارزشی معادل ۱۸۷ دلار پیدا کرده و پیشرفتی خیره کننده را تجربه کرده است. مسلماً اگر این روند ادامه پیدا کند، کمپانی یاد شده در آینده ای نزدیک به اولین شرکت تریلیون دلاری دنیا بدل خواهد شد.

به گزارش دیجیاتو فزایش ارزش سهام اشاره شده، موجب گشته که ارزش کلی کمپانی کوپرتینویی به رقم ۹۲۰ میلیارد دلار برسد و تنها ۸۰ میلیارد دلار دیگر لازم دارد تا اپل را به اولین شرکت تریلیون دلاری دنیا تبدیل کند. پس از این شرکت، آمازون با ارزش کلی ۷۷۶ میلیارد دلار و الفبت با ۷۱۶ میلیارد دلار ارزش کلی سهام در رتبه های بعدی قرار دارند. در بین این دو شرکت آمازون با توجه به رشد خیره کننده و سرمایه گذاری عظیمش در صنعت سرگرمی نزدیکترین رقیب اپل به شمار می رود که البته با کمپانی کوپرتینویی هنوز فاصله ای ۱۴۴ میلیارد دلاری دارد.

کارشناسان باور دارند که افزایش ارزش سهام اپل به علت صحبت هایی است که «وارن بافِت» رییس هلدینگ برکشایر هاتاوی به تازگی در ستایش این شرکت، گفته است. او پس از اینکه اعلام نمود این هلدینگ سرمایه گذاری اش را در کمپانی کوپرتینویی بیشتر کرده و به سومین سرمایه گذار بزرگ این شرکت تبدیل شده، در ستایش فعالیت های اپل و احتمال تبدیل شدن این کمپانی به اولین شرکت تریلیون دلاری دنیا گفت:

«اگر شما به اپل نگاه کنید. می بینید که پردرآمدترین شرکت ایالات متحده ی آمریکا به حساب می آید و تقریباً دو برابر شرکت دوم در این رتبه بندی درآمد دارد. هیچ کس روی یک مزرعه که از مفید بودن شرایط کشتش اطلاعاتی ندارد، سرمایه گذاری نمی کند. شما ممکن است تنها در شرایطی مزرعه بخرید که مطمئن هستید سرمایه گذاری مطلوبی بوده و قادر است در ۱۰ یا ۲۰ سال آینده به شما سود برساند. ما نگران این نیستیم که طی ۳ ماهه ی آینده چه مقدار آیفون 10 فروخته خواهد شد چرا که روز به روز این رقم بالا خواهد رفت و جای نگرانی نیست.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی