چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 - 15:48

کشورها با بالاترین بهبود در شاخص جهانی کارآفرینی

شاخص کارآفرینی ایران در سال ۲۰۱۸ با ۱۳ رتبه بهبود به جایگاه ۷۲ در میان ۱۳۷ کشور جهان رسید و از این منظر پنجمین کشور جهان در بهبود امتیاز است.

به گزارش مهر، شاخص جهانی کارآفرینی (GEI) اندیکاتوری است که سلامت اکوسیستم کارآفرینی در یک کشور را از طریق اندازه گیری کیفیت کارآفرینی در دو سطح فردی و نهادی مورد ارزیابی قرار می دهد.

براساس آمار منتشرشده از شاخص جهانی کارآفرینی، رتبه کارآفرینی ایران در سال ۲۰۱۸ با افزایش ۱۳ رتبه ای در میان ۱۳۷ کشور جهان به ۷۲ رسیده است.

گزارش منتشرشده نشان می دهد رتبه کارآفرینی ایران در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) به ۱۱ رسیده است که در مقایسه با سال قبل، سه رتبه بهبود یافته است.

ایران 4/7 بهبود امتیاز را در سال ۲۰۱۸ تجربه کرده و از این منظر پنجمین کشور جهان در بهبود امتیاز است، اما متاسفانه، گلوگاه های موجود در اکوسیستم کارآفرینی کشور کماکان در وضعیت نامطلوبی به سر می برند.

ارکان شاخص جهانی کارآفرینی ایران در سال های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ عبارتند از: درک فرصت، مهارت کسب و کارهای نوپا، پذیرش ریسک، شبکه سازی، پشتیبانی فرهنگی، کسب و کار مبتنی بر فرصت، جذب فناوری، سرمایه انسانی، رقابت، نوآوری در محصول، نوآوری در فرآیند، رشد بالا در کسب و کارها، بین المللی سازی، سرمایه ریسک پذیر و درک فرصت.

براساس اطلاعات گزارش شاخص جهانی کارآفرینی، امسال ایران افزایش چشمگیری در امتیاز شاخص فرعی گرایش کارآفرینانه (ATT) نسبت به سال قبل را تجربه می کند، این افزایش ناشی از تغییر ناگهانی در رکن مهارت راه اندازی کسب وکارهای نوپا است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی