چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397 - 15:13

مراکز نوآوری در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی راه اندازی می شود

معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه اندازی ۶۶مرکز نوآوری در دانشگاه ها خبر داد و گفت: این مراکز به ایده پردازان در راستای اجرایی شدن طرح شان مشاوره می دهد.

به گزارش مهر، دکتر محمود شیخ زین الدین، اظهار کرد: یکی از برنامه های ما در معاونت علمی، راه اندازی مراکز نوآوری است که کار آن کاملا متفاوت از مراکز رشد است.

وی با بیان اینکه مراکز نوآوری می تواند در مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی، مراکز تحقیقاتی خصوصی و غیرخصوصی و. . . راه اندازی شود، عنوان کرد: تاکنون توانسته ایم در کل کشور ۶۶ مرکز نوآوری را با هدف حمایت از کسب و کارهای جدید حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مراکز نوآوری می توانند، شرکت های دانش بنیان و کسانی را که ایده ای دارند برای به دست آوردن بازار مشاوره دهند.

شیخ زین الدین بیان داشت: تاکنون ۱۱۷هزار متر مربع مرکز نوآوری به فضای در اختیار شرکت های دانش بنیان اضافه شده است؛ همچنین حدود 2هزار هسته و گروه فناوری و شرکت دانش بنیان در آنها مستقر شده اند.

وی با اشاره به مزیت ایجاد مراکز نوآوری گفت: بدین واسطه فارغ التحصیلان بعد از اتمام درس خود با دانشگاه ارتباط دارند و علاوه بر آن وابسته به استخدام دولتی نخواهند ماند.

به گفته وی، مراکز نوآوری در مقایسه با مراکز رشد، سرعت بیشتری دارند و به دلیل اینکه با بخش های خصوصی در ارتباط هستند بهتر می توانند به شرکت ها و ایده پردازان درخصوص بازارشان مشاوره ارائه کنند.

زین الدین بیان کرد: کسب و کار راه اندازی شده به واسطه مراکز نوآوری، نزدیک به ۵هزار نفر را در این مراکز مشغول به کار کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی