جمعه, 31 فروردين 1397 - 15:12

معاون اقتصادی منطقه آزاد کیش / بسترهای لازم برای فعالیت استارت آپ ها در کیش فراهم می شود

کیش - معاون اقتصادی منطقه آزاد کیش در مراسم آغاز به کار رویداد استارت آپ جاده ابریشم، از توسعه بسترهای لازم برای فعالیت استارت آپ ها در کیش خبرداد.

به گزارش مهر، به نقل از منطقه آزاد کیش، محمدرضا سعیدی با تبیین اهمیت کارآفرینی در جهان امروز گفت: ایجاد فرصت های جدید، ارتقای کیفیت زندگی، فراهم شدن فرصت جدید شغلی و همچنین زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فناوری در عرصه های ملی و ایجاد بسترهای تعامل و اشتراک گذاری تخصص، تفکر و تجربه در عرصه های بین المللی از مزیت های کارآفرینی در جهان است.

وی افزود: با توسعه کارآفرینی و تولید محصولات و خدمات جدید، کیفیت زندگی به پشتوانه این نوآوری ها ارتقا می یابد.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه مولفه های اصلی اکوسیستم برای رشد کارآفرینی شامل سیاست، منابع مالی، فرهنگ، حمایت ها، منابع انسانی و بازار است، تشریح کرد: مبنای فعالیت سازمان ها سیاست های دولت ها است که نقش مهمی در کارآفرینی دارند.

وی افزود: از نظر بهبود اکوسیستم کارآفرینی بین المللی کشور آمریکا دارای رتبه نخست در جهان است و پس از آن کشورهای سوییس، کانادا، انگلستان، سوئد و فرانسه قرار دارند. براساس شاخصه های جهانی اکوسیستم کارآفرینی، کشور ایران نیز در دهه گذشته و به خصوص سال قبل به جمع ١٠ کشوری پیوسته است که رشد و جهش خوبی در این حوزه داشته اند.

سعیدی با اشاره به رتبه پایین ریسک پذیری در ایران گفت: باید در زمینه ارتقای میزان درک فرصت ها و فرآیند کشف و خلق فرصت ها تلاش کنیم تا توانایی ریسک پذیری در کشور افزایش یابد زیرا در این حوزه دچار ضعف هستیم.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در این رویداد بزرگ و مهم از بین المللی کردن به عنوان موضوع دیگری یاد کرد که باید در زمینه توسعه کارآفرینی مدنظر قرار گیرد و افزود: دانش بازار، بازاریابی شبکه ای و نیاز مشتری ها، مواردی هستند که باید اطلاعات بیشتری درخصوص آنها به دست آوریم.

سعیدی تصریح کرد: در حال حاضر کشورهای همسایه مانند امارات متحده عربی و ترکیه رقبای ما در این حوزه هستند و فعالیت زیادی روی این مولفه ها آغاز کرده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی