یکشنبه, 26 فروردين 1397 - 15:42

هزینه های امنیتی دلیل اصلی افزایش پاداش ۲۰۱۷ زاکربرگ

پاداش مارک زاکربرگ در سال ۲۰۱۷، در اثر افزایش هزینه های امنیتی برای حفاظت از وی به ۸.۹ میلیون دلار افزایش یافته است.

براساس اسناد منتشرشده از دریافتی های مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک، مشخص شد که بنیانگذار بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان طی سال ۲۰۱۷ پاداش بیشتری دریافت کرده که دلیل آن افزایش هزینه های امنیتی است. اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که میزان پاداش دریافتی زاکربرگ با افزایشی ۵۳.۵درصدی به ۸.۹ میلیون دلار رسیده که دلیل اصلی این افزایش، بالارفتن هزینه های امنیتی حفاظت از او است.

به گزارش زومیت، ۸۳درصد از پاداش جدید به هزینه های حفاظتی اختصاص دارد و بخش بزرگی از باقی مانده پاداش، به انجام پرواز با هواپیمای اختصاصی تخصیص یافته است. زاکربرگ در طول سال ۲۰۱۷ سلسله سفرهایی به تمام ایالت های آمریکا انجام داد که در سال های قبل شاهد انجام چنین اقدامی نبودیم. هزینه امنیتی زاکربرگ از ۴.۹میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ به ۷.۳میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده است.

از جمله هزینه های ثبت شده باید به نصب و استفاده از سیستم های جدید امنیتی در اقامتگاه زاکربرگ در سان فرانسیسکو و پالو آلتو اشاره کرد. رئیس کمیته مربوط به پاداش در فیس بوک نیز هزینه های انجام شده را تأیید کرده و این هزینه ها را واکنشی به افزایش نگرانی ها در رابطه با حفظ امنیت جانی مدیرعامل فیس بوک خوانده است.

هرچند پاداش سالانه زاکربرگ افزایش یافته، اما حقوق سالانه وی همچنان یک دلار باقی مانده است. البته قدرت رأی زاکربرگ افزایش یافته و به ۵۹.۹درصد رسیده است.

فیس بوک که در دو سال اخیر درآمدی بیش از پیش بینی ها کسب کرده است، درگیر حاشیه هایی شده که مهم ترین آن به رسوایی کمبریج آنالیتیکا و سوءاستفاده این کمپانی تحلیلی از اطلاعات ۸۷میلیون کاربر این شبکه اجتماعی مربوط است. ضمنا باید به دخالت و جهت دهی روس ها از طریق فیس بوک به انتخابات ایالات متحده آمریکا نیز اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی