یکشنبه, 26 فروردين 1397 - 15:29

ستاری / حمایت از شرکت های دانش بنیان حمایت از کالای ایرانی است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش مهر، سورنا ستاری پیش از ظهر یکشنبه در همایش «حمایت از کالای ایرانی» طی سخنانی توسعه شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها را حمایت از کالای ایرانی دانست و گفت: برای پیشرفت باید همه ما بخواهیم و تلاش کنیم، محیط اقتصاد در کشور را مردم درست می کنند و دولت در زیرساخت ها حمایت و کمک می کند، اما تا مردم به صحنه نیایند، پیشرفت امکان ندارد.

وی از ورود مفاهیم جدید به اقتصاد کشور خبر داد و افزود: متأسفانه در اقتصاد نفتی همه ما عادت کردیم استخدام جایی باشیم و حقوق بگیریم، حد این اقتصاد همین است، که ما داریم، اقتصاد زمانی شکوفا می شود که به کارآفرین اهمیت داده و محیط کسب و کار را درست کنیم و به جوان ها و فرزندان خود اهمیت داده و آنها را درست آموزش دهیم، در این صورت اقتصادی بر پایه دانش شکوفا می شود، پایه این اقتصاد دانش و عقل است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سپس به پیشرفت اقتصادی قرچک اشاره کرد و گفت: اتفاقات خوبی در قرچک در سال های اخیر افتاده است، شهرک صنعتی قرچک به سرعت توسعه یافته و راه افتادن ۲۵۰ شرکت در مدت یک سال خبر خوبی است، صنایع آلاینده را به شهرک صنعتی قرچک نیاورید که به آب و محیط زیست شما صدمه وارد کند.

وی افزود: باید صنایع پاک را وارد قرچک کنیم، ما هم آمادگی داریم هر کمکی برای توسعه صنایع دانش بنیان و «های تک» بتوانیم انجام دهیم، مهم تقویت زیرساخت های کارآفرینی در قرچک است.

ستاری با بیان اینکه باید شرایط تربیتی خانواده ها برای بروز خلاقیت های جوانان فراهم شود، گفت: مهم این است که به فرزندان خود معتقد باشیم و گمان نکنیم با پول می توان خوشبختی آورد و اشتغال درست کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی