یکشنبه, 26 فروردين 1397 - 11:26

اپل اعلام کرد / دستگیری کارمندان اپل به جرم افشای اطلاعات محصولات این شرکت

اپل در بیانیه ای اعلام کرد که ۲۹ نفر از کارمندانش را به جرم افشای اطلاعات محصولات این شرکت دستگیر شناسایی و ۱۲ نفر از آنها را دستگیر و تحویل مقامات قضایی کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت phonearena، بسیاری از رسانه های محلی از یادداشتی شدیداللحن توسط اپل خبر دادند که در آن، این غول تکنولوژی آمریکایی از شناسایی و دستگیری تعدادی از کارمندانش به جرم افشای اطلاعات محرمانه درباره محصولاتش پس از معرفی یا عرضه به بازار، گفته است.

از ۲۹ متهم شناسایی شده توسط اپل، ۱۲ نفر از آن ها دستگیر شده و تحویل مقامات قضایی و مراجع قانونی ایالات متحده آمریکا داده شده اند. در این میان، تعدادی از کارمندان بعنوان مسئولان قرارادهای بین المللی و شرکای زنجیره تامین قطعات مورد نیاز برای محصولات و گوشی های اپل نیز بوده اند که طبق تهدید و اعلام شرکت اپل، علاوه بر اخراج همیشگی، مشمول جریمه های سنگین و مجازات زندان نیز خواهند شد. چراکه پلیس فدرال برای سرقت اطلاعات تجاری، علاوه بر مجازات قانونی حبس در زندان، جریمه های سنگینی را نیز وضع کرده است.

برخی از خبرگزاری ها و سایت های حوزه تکنولوژی در جهان به منظور افزایش تعداد بازدید و کاربران خود، با نفوذ به اطلاعات کارمندان غول های تکنولوژی همچون اپل قصد داشتند پیش از زمان معرفی، رونمایی و عرضه محصولات، اطلاعات و جزئیات دقیق و درستی از آن را منتشر کنند. اما حالا این کارمندان خاطی، ممکن است علاوه بر مجازات قانونی، شغل خود را که آرزوی محال بسیاری از افراد در جهان بود، از دست بدهند.

چند ماه پیش هم اپل یکی دیگر از کارمندان خود به نام کرگ فدریکی – نایب رئیس ارشد بخش مهندسی اپل – را به دلیل درز و افشای اطلاعات اخراج کرد. وی در یک نشست اطلاعاتی در خصوص افزودن برخی قابلیت های نرم افزاری به سیستم عامل iOS گفته بود.

سال گذشته نیز یکی دیگر از کارمندان اپل به اتهام افشای جزئیات گوشی آیفون ۱۰، آیپد پرو و هدفون های بی سیم ایرپادز اخراج شده بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی