شنبه, 25 فروردين 1397 - 15:44

شیائومی در صدد خرید گوپرو است

براساس گزارش های جدید، شیائومی در صدد تصاحب گوپرو است که در طول یک سال اخیر شاهد کاهش ۴۱درصدی ارزش سهام خود بوده است.

به گزارش زومیت، سهام گوپرو پس از انتشار گزارشی مبنی بر اینکه شیائومی در پی خرید این شرکت است، نزدیک به ۸.۸درصد افزایش پیدا کرد. شیائومی هنوز به صورت رسمی پیشنهادی برای تصاحب گوپرو ارائه نکرده است و باید دید آیا شرکت چینی قدم های بیشتری به سمت تصاحب گوپرو خواهد برداشت یا خیر.

نیک وودمن، مدیرعامل گوپرو، به این نکته اشاره کرده که گوپرو پذیرای پیشنهادات برای فروش این شرکت است و به این منظور، از ابتدای سال جاری میلادی از مشاوره جی . پی. مورگان برای فروش احتمالی شرکت به خریداران که تمایل به تصاحب گوپرو داشته باشند، استفاده می کند.

گوپرو در سال های اخیر با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند که عمده ترین آن کاهش فروش محصولاتش است و برای بازگشت به دوران اوج، در صدد افزایش گستره محصولات خود نیز بود. این شرکت، پهپادی نیز به این منظور راهی بازار کرد، ولی وجود مشکلات در ساختار آن باعث شد گوپرو نتواند حضوری موفق در بازار پهپادها داشته باشد.

ارزش بازار گوپرو در روزهای اوج نزدیک به ۱۰میلیارد دلار بود؛ حال آنکه کاهش روزافزون ارزش سهام این شرکت، ارزش سهام آن را به ۷۶۱میلیون دلار کاهش داده است. تحلیلگران معتقدند که شرکت های علاقه مند می توانند با تصاحب گوپرو و استفاده از برند آن، سود فروش خوبی به دست بیاورند.

شرکت چینی DJI از جمله گزینه هایی بود که نامش چند ماه پیش برای تصاحب گوپرو مطرح شد، ولی این شرکت منفعتی در تصاحب گوپرو نیافت و از ارائه پیشنهاد خرید خودداری کرد. حال نام شرکت جوان شیائومی به عنوان خریدار گوپرو مطرح شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی