چهارشنبه, 22 فروردين 1397 - 16:18

ژست های عجیب زاکربرگ در سنا دستمایه شوخی کاربران شد

مارک زاکربرگ روز گذشته برای پاسخ به سؤالات نمایندگان سنا در رابطه با رسوایی هایی اخیر فیس بوک در کنگره حاضر شد و ظاهر روبات مانند و ژست های او خبرساز شده و برخی کاربران آن را دستمایه طنز قرار داده اند.

به گزارش زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک که به خاطر رسوایی هایی اخیر این شرکت در رابطه با استفاده مؤسسه کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات شخصی 50 میلیون نفر برای تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روزهای سختی را پشت سر می گذارد، به دعوت «کمیته بازرگانی و انرژی ایالات متحده» به سنا رفته بود.

او که ابتدا با روی گشاده به این جلسه آمده بود با پذیرش ضعف و کم کاری های موجود، بر تلاش برای برطرف کردن آنها تأکید کرد. با این حال ماراتن پنج ساعته این نشست که برای سناتورها امری عادی به شمار می رود، با طرح سؤالات بیشتر همراه بود و به نظر این مسئله بر توان وی برای حفظ ظاهر و تا حدودی اثر گذار بود.

زاکربرگ بخشی از این جلسه را به خوبی مدیریت کرد اما سؤال سناتور «دیک دوربین» در مورد اینکه آیا وی حاضر است نام هتلی را که شب گذشته در آن اقامت داشته یا فردی را که هفته گذشته با وی در ارتباط بوده بگوید و امتناع زاکربرگ از پاسخگویی، وزنه را تا حدودی به سود نمایندگان تغییر داد.

علاوه بر این برخی نمایندگان از مشاوران زبده ای برای طرح سؤالات کمک گرفته بودند و با طرح سؤالاتی از قبیل امکان ردیابی داده های مرورگر کاربران در صورت آفلاین بودن آنها و جمع آوری وسیع اطلاعات توسط اپلیکیشن های دیگر که مارک زاکربرگ جوابی برای آنها نداشت، باعث تعجب وی شدند.

با فروکش کردن سر و صداهای اولیه این رسوایی کاربران آمریکایی تصاویر منتشر شده از مدیرعامل فیس بوک در جلسه سنا را دستمایه طنز قرار دادند که برخی از آنها ارائه شده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی