دوشنبه, 20 فروردين 1397 - 16:25

استیو وازنیاک در واکنش به افشای اطلاعات، از فیس بوک خداحافظی کرد

وزنیاک، یکی از بنیان گذاران اپل، در واکنش به رسوایی های اخیر فیس بوک، پس انتشار پستی حساب کاربری فیسبوک خود را بست.

به گزارش زومیت استیو وزنیاک، یکی از بنیان گذاران اپل، در مصاحبه ای گفته است که در پی افزایش نگرانی ها در خصوص نحوه رفتار فیس بوک و سایر شرکت ها با اطلاعات خصوصی افراد، قصد دارد فیس بوک را ترک کند.

وزنیاک می گوید:

«مردم تمام جزئیات زندگی خود را در اختیار فیس بوک قرار می دهند و فیس بوک از این اطلاعات برای تبلیغات استفاده کرده و سود می کند. تمام این سود بر مبنای اطلاعات کاربران است در حالی که کاربران هیچ سودی نمی برند.»

وزنیاک می گوید ترجیح می دهد برای استفاده از فیس بوک هزینه پرداخت کند تا این که از اطلاعات شخصی او بابت تبلیغات استفاده شود. او همچنین اپل را در حفاظت از حریم خصوصی افراد ستایش کرده و گفته است:

«اپل از تولید و فروش محصولات خوب خود درآمد کسب می کند نه از شما. در فیسبوک کالای مورد داد و ستد شما هستید.»

اشاره ی او به طور خاص به ماجرای اخیر فیسبوک و کمبریج آنالیتیکا است. ماجرایی که در نهایت فیسبوک اعلام کرد که طی آن از اطلاعات ۸۷ میلیون کاربر استفاده ی تبلیغاتی شده است که بخش اعظم این تعداد کاربران آمریکایی بودند.

تیم کوک، دیگر بنیان گذار اپل، نیز چندی پیش در مصاحبه ای عملکرد فیسبوک را زیر سؤال برده بود. وی در پاسخ به این سؤال که اگر جای زاکربرگ بودید در این موقعیت چه می کردید، گفت:

«من جای او نیستم ؛ زیرا اپل اپلیکیشن ها را بررسی می کند تا مطمئن شود با استانداردهای امنیتی شرکت تطابق دارند.»

زاکربرگ نیز در مصاحبه ای به صحبت های تیم کوک واکنش نشان داد و آن ها را به شدت سخیف دانست. زاگربرگ گفت:

«برای این که سرویسی که ارائه می کنید صرفا مخصوص آدم های پول دار نباشد، مجبور هستید آن را طوری طراحی کنید که مردم بتوانند از پس مخارج آن بر بیایند. ما در فیسبوک تلاش می کنیم سرویسی رایگان ارائه دهیم. به هیچ وجه فکر نمی کنم که این به این معنی باشد که ما به مردم اهمیت نمی دهیم.»

هرچند وزنیاک با انتشار پستی در فیسبوک از این شبکه ی اجتماعی خداحافظی کرده و موقتا حساب کاربری خود را بسته است، به نظر می رسد تصمیم سایر کاربران چیز دیگری بوده است. بر اساس آمارها فیسبوک با افت محسوسی در تعداد کاربران مواجه نشده است و همچنان ۹۳ درصد از آمریکایی ها از فیسبوک استفاده می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی