شنبه, 26 اسفند 1396 - 15:59

فروش لپ تاپ اپل امسال ۱۵درصد رشد می کند

تحلیلگر KGI پیش بینی می کند که در بین محصولات اپل، مک بوک از فروش بیشتری در سال ۲۰۱۸ برخوردار خواهد بود.

طبق گزارش مینگ چی کو، مک بوک اپل نسبت به آیپد و آیفون از رشد بهتری در بخش فروش برخوردار بوده است. پیش بینی تحلیلگران حاکی از آن است که فروش لپ تاپ مک امسال ۱۳ تا ۱۶درصد افزایش خواهد یافت؛ این در حالی است که فروش آیپد حدود ۷ تا ۱۰درصد و فروش آیفون، حداکثر تا ۶درصد افزایش می یابد.

در ماه های اخیر، دستگاه های پوشیدنی اپل از بهترین رشد فروش برخوردار بوده اند و KGI پیش بینی می کند که فروش مک بوک در سال ۲۰۱۸ حتی می تواند نسبت به سال ۲۰۱۷، از رشد بالاتری برخوردار باشد.

نکته قابل توجه این است که اغلب اوقات، نیمه دوم سال به فروش محصولات اپل اختصاص داده می شود.

این افزایش فروش در درجه اول به علت برنامه ریزی و تجدیدنظر اپل درباره تولید مدل های جدید مک بوک از ماه ژوئن است. از زمانی که اپل شروع به عرضه مدل های جدید مک بوک کرده است، شاهد افزایش ۸۰درصدی فروش آن نسبت به محصول قبلی در فصل جاری هستیم.

استریت اینسایدر در این باره نوشته است:

تحلیلگر KGI نظر مثبتی در مورد مک بوک اپل دارد. طبق نظریه او، انتظار می رود که در سال ۲۰۱۸ شاهد بهترین نرخ رشد فروش این محصول (۱۳ تا ۱۶درصد) باشیم. همچنین انتظار می رود که فروش محصولات آیفون تنها ۴ تا ۶درصد و آیپد ۷تا ۱۰درصد رشد داشته باشد.

در جریان رشد فروش مک بوک اپل، KGI معتقد است مدل های تاچ بار مک بوک پرو، به طور خاص از فروش بیشتری برخوردار هستند. این موضوع از لحاظ مالی می تواند خبر خوبی باشد؛ به دلیل آنکه لپ تاپ های تاچ بار جزو گران قیمت ترین مدل های مک بوک در خط تولید اپل هستند.

مینگ چی کو همچنین تصریح کرد که در خط تولید لپ تاپ های امسال اپل، مک بوک ایر مقرون به صرفه نیز وجود دارد. پیش از این، دیجی تایمز گزارش کرده بود که مک بوک رتینا ۱۳اینچی نیز در راه است.

شایعات دیگر نشان از اعمال اصلاحات کوچکی در محصولات موجود در خط تولید مک بوک دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی