سه شنبه, 22 اسفند 1396 - 15:39

مجلس شورای اسلامی بار دیگر به وزیر کار اعتماد کرد / علی ربیعی وزیر ماند

فرصت امروز: جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۲۲۳ نفر از نمایندگان صبح روز سه شنبه برای استیضاح علی ربیعی، وزیر کار و رفاه اجتماعی آغاز به کار کرد و در نهایت نمایندگان به ادامه کار او به عنوان وزیر رأی دادند. نمایندگان با ۱۲۶ رأی موافق، ۱۲۴ رأی مخالف، ۲ رأی ممتنع و یک رأی باطله از مجموع ۲۵۳ رأی ماخوذه با طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت کردند. بر این اساس، ربیعی در وزارت رفاه ابقا شد.

در جلسه استیضاح علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از اعضای هیأت دولت حضور داشتند.


ربیعی: ریسک زندگی مردم کاهش یافت

ربیعی در دفاع از خود در جلسه استیضاح گفت: وضع کارگران و بازنشسته ها خوب نیست، اما این وزارتخانه مسیری جز راه رفته را نداشته است. 11هزار فقیر و بیچاره شهری و حاشیه نشین شهری و کارگرانی که در این وزارتخانه هیچ بیمه ای نداشتند، در این وزارتخانه ساماندهی نشدند؟ بیمه شدن فقرای شهری را از افتخاراتی می دانم که در این وزارتخانه دنبال شد.

وی متذکر شد: «اگر از من می پرسید وضع کارگران خوب است، می گویم خیر. ما پول زیادی پاشیدیم، اما مبارزه با فقر جهت دار نبود. از شما نمایندگان می پرسم که برید ببینید در تک تک استان ها تک تک بچه ها را شناسایی کردیم که هیچ کودکی از تحصیل باز نماند.

وزیر تعاون، کار رفاه و اجتماعی اضافه کرد: وزارتخانه من وظیفه کاهش فقر و نابرابری، ایجاد عدالت از طریق اشتغال خرد، اجرای سیاست های حول و حوش آموزش ها، مهارت و توانمندسازی مردم را دارد و شرکت ها بخش کوچکی از وظایفش به شمار می آید، درواقع در زمینه کاهش ریسک زندگی نیز مسئولیت دارد و بنابراین ما در اینجا نه تنها ناموفق عمل نکردیم بلکه با توجه به شرایط موجود و فشارهای محیطی حتی حرکت سالمی نیز داشته ایم.»

ربیعی در ادامه به موضوعاتی که موافقان استیضاح مطرح کردند، اشاره کرد و گفت: متأسفانه نه تنها پروژه های اجتماعی را به خوبی اداره نمی کنیم، نسبت به تقویت وزارتخانه اجتماعی پرداخته نمی شود. از این رو در قضاوت ها به بیان آمار و اطلاعات اشتباه پرداخته می شود.

وی با اشاره به اظهارات آقای حسن بیکی در موافقت با استیضاح گفت: وی یادآور شد که ارزش شستا 600 هزار میلیارد تومان است که این آمار درست نیست؛ از سوی دیگر در مورد پالایشگاه های واگذار شده مباحثی مطرح شد که اشتباه است در حقیقت در دوران تصدی ما بر این وزارتخانه سودآوری پالایشگاه های واگذارشده افزایش یافته و حدود 3 هزار میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری شده است، حتی در ستاره خلیج فارس نیز 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی