جمعه, 29 دی 1396 - 15:16

جهش ایران خودرو در مسیر توسعه و تنوع محصولات جدید / تلاش قابل تقدیر ایران خودرو در حوزه طراحی و توسعه محصول

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با توجه به رویکرد جدید و متفاوت ایران خودرو در سال های اخیر، گفت ایران خودرو پس از برجام همکاری های بین المللی خوبی را با شرکت های خارجی آغاز کرد و همچنان مذاکرات برای همکاری گسترده با خودروسازان معتبر خارجی در این شرکت ادامه دارد. 

به گزارش خبر خودرو، سیدمهدی مقدسی اظهار داشت: در جریان همکاری های بین المللی، مشارکت مجدد ایران خودرو با پژو آغاز و در این راستا شرکت مشترک ایکاپ ایجاد شد که با توجه به توافقات صورت گرفته به زودی محصولات جدید این شرکت مشترک از جمله پژو 2008 به بازار عرضه می شود.

وی گفت: خوشبختانه در قراردادهای جدید خودرویی موارد خوبی همچون سرمایه گذاری 50درصد شرکت های خارجی، دستیابی به 30 درصد داخلی سازی در شروع همکاری و همچنین صادرات 30درصد از محصولات به امضا رسیده است که قطعاً عمل به آنها نتایج خوبی را برای صنعت خودرو ایران به همراه خواهد داشت.

وی همچنین به قرارداد 10 جانبه بین المللی ایران خودرو برای تولید پلتفرم خودروهای جدید اشاره کرد و اظهار داشت: قطعاً اجرای كامل این قرارداد به طراحی و تولید پلتفرم اختصاصی گروه صنعتی ایران خودرو منجر می شود و این شرکت می تواند محصولات متعددی در رده های مختلف بنزینی، برقی و هیبریدی را تولید کند.

وی در ادامه به فعالیت های خوب ایران خودرو در حوزه تحقیق و توسعه اشاره کرد و گفت: با حرکت های خوب و قابل تقدیری که شرکت های خودروساز به خصوص مرکز تحقیقات ایران خودرو در زمینه طراحی و توسعه محصول داشته و همکاری مشترکی که در این راستا با شرکت های خارجی آغاز کرده، در آینده نزدیک شاهد رشد و جهش خوبی در توسعه و تنوع محصول در خودروسازی کشور خواهیم بود.

وی افزود: انتظار می رود با تداوم مشارکت های بین المللی و همچنین گام هایی که در حوزه تحقیقاتی در شرکت ایران خودرو برداشته شده تا سال 1404 شاهد تحول خوبی در این شرکت و کل صنعت خودرو کشور باشیم.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس همچنین به تنوع تولید و افزایش قابل توجهی از محصولات جدید به سبد محصولات ایران خودرو پرداخت و گفت: در دو سه سال اخیر محصولات جدیدی به سبد محصولات ایران خودرو اضافه شده است که پیش بینی می شود با ادامه حرکت خوبی که در این شرکت آغاز شده، طی سال های آینده، شاهد توسعه بیشتر سبد محصولات این شرکت باشیم.

مقدسی تصریح کرد: البته انتظار می رود جریان تنوع محصول در شرکت های خودروساز با توسعه کیفی و ارتقای استانداردهای تولیدات نیز همراه باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی