سه شنبه, 28 آذر 1396 - 12:10

کدام یک زودتر یک تریلیون دلاری می شود مایکروسافت یا اپل؟

شاید اگر پنج سال پیش فردی می گفت که روزی مایکروسافت به اولین شرکت، با ارزشی معادل یک تریلیون دلار (1000 میلیارد دلار) بدل می شود، این حرف جدی گرفته نمی شد. در آن زمان شرکت ساکن ردموند ارزشی کمتر از 250 میلیارد دلار داشت، ولی بر اساس جدیدترین تحلیل ها ممکن است این کمپانی به مهم ترین رقیب اپل در راستای کسب مقام اولین شرکت تریلیون دلاری بدل شود.

به گزارش دیجیاتو، در سال 2014 که ساتیا نادلا مدیریت مایکروسافت را به دست گرفت، خدمات محاسبات ابری را در رأس فعالیت های کمپانی قرار داد. بدین ترتیب پلتفرم ابری آژور در کنار نرم افزار آفیس 365 ویژه کسب وکارها موجب شد سهام شرکت ساکن ردموند به سرعت رشد کند و به مقدار 650میلیارد دلار کنونی برسد. حالا با رشد حدود 50درصدی ارزش سهام، کمپانی مذکور می تواند به اولین شرکت تریلیون دلاری جهان بدل شود. این موضوع با توجه به رشد بسیار سریع ارزش سهام کمپانی مذکور دور از ذهن به نظر نمی رسد. البته فراموش نکنیم که اپل در این زمینه جلوتر است و ارزشش حدود 900 میلیارد دلار برآورد می شود.

تنها در سال 2017 ارزش سهام مایکروسافت بیش از 35درصد رشد داشته و در پنج سال اخیر نیز رشدی 200 درصدی را تجربه کرده است. بر اساس گزارش ها میزان رشد این کمپانی نسبت به اپل و آلفابت بالاتر بوده. در حال حاضر ارزش اپل 870میلیارد دلار و ارزش آلفابت 725میلیارد دلار برآورد می شود.

از سوی دیگر آمازون نیز با ارزش کنونی حدود 560میلیارد دلار، به سرعت تلاش می کند خود را به سه رقیب دیگر برساند. این کمپانی نیز در سال های اخیر توانسته به لطف خدمات ابری خود رشد ارزش سهام خود را سرعت بخشد.

همچنین فیس بوک که اکنون 500میلیارد دلار ارزش دارد پتانسیل پیوستن به این رقابت را دارد. از سوی دیگر کمپانی های چینی علی بابا و Tencent نیز با سرعت بالایی در حال رشد هستند و شاید درآینده ای نه چندان دور به مسابقه تریلیون دلاری بپیوندند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی