یکشنبه, 26 آذر 1396 - 12:05

توافق تویوتا و پاناسونیک در تولید نسل جدید باتری خودروی الکتریکی

دو برند معتبر تویوتا و پاناسونیک در زمینه  تولید باتری های پریسماتیک برای استفاده در خودروی الکتریکی همکاری می کنند.

به گزارش زومیت تویوتا و پاناسونیک برای معرفی طرح خود جهت توسعه ی باتری  پریسماتیک خودروهای الکتریکی، کنفرانس مطبوعاتی مشترک در ژاپن برگزار کردند. چنین همکاری پیش از این نیز انجام شده بود و دو شرکت از سال ۱۹۵۳ با هم روابط تجاری و صنعتی دارند. در سال ۱۹۹۶، تویوتا و پاناسونیک سرمایه گذاری در زمینه باتری را آغاز کردند که نتیجه آن شرکت تولید خودروی الکتریکی انرژی پاناسونیک بود. در حال حاضر، پاناسونیک در تأمین باتری های پریسماتیک لیتیوم یون مخصوص خودروهای الکتریکی برندهای مختلف، فعالیت دارد.

این توافق نامه به دنبال یافتن راه  حلی برای بهبود مسائلی مانند گرم شدن زمین، آلودگی هوا، از بین رفتن منابع طبیعی و امنیت انرژی است. علاوه بر این، توافق نامه در نظر دارد تقاضا و تمایل مشتریان برای خرید خودروی الکتریکی طی سال های آتی افزایش یابد. به منظور تحقق این اهداف، تویوتا و پاناسونیک باید پیشرفت بیشتری در زمینه باتری  خودرو داشته باشند؛ دستیابی به این باتری ها، از جمله فناوری های حیاتی در زمینه تولید خودروی الکتریکی خواهد بود.

از آنجایی که تویوتا و پاناسونیک در سال ۱۹۵۳ در رابطه با توسعه  کسب و کار خود شروع به فعالیت کردند، دو شرکت با هدف بهبود متقابل قابلیت تولید خود یا اصل مونوزوکوری (Monozukuri)، یکدیگر را به چالش کشیدند. هر دو شرکت با توجه به شرایط محیط کسب و کار و تغییرات شدید در سطح جهانی، متوجه اهمیت همکاری با شرکای مورد اعتماد و دنبال کردن مرزهای سنتی گذشته به منظور کمک به جهان از طریق مونوزوکوری و ایجاد ارزش جدید شدند.

از طریق فعالیت هایی مانند تولید تویوتا پریوس (Prius)، اولین خودروی هیبریدی تولید انبوه جهان در سال ۱۹۹۷ و تولید خودروی پیل سوختی میرای در سال ۲۰۱۴، تویوتا برای حل چالش های دشوار پیش روی جهان تلاش های زیادی کرده است. با کمک تجارب و دانش به کار گرفته شده در پروژه های پیشین، تویوتا در حال توسعه بیشتر خودروهای سازگار با محیط زیست از جمله خودروی پلاگین هیبریدی، خودروی پیل سوختی و خودروی الکتریکی متناسب با نیازهای سبک زندگی مشتریان در سراسر جهان است.

پاناسونیک تولید باتری های لیتیوم یون خودرو را به عنوان یکی از کسب و کارهای اصلی خود قرار داده است و باتری های خودروی آن توسط بسیاری از خودروسازان در سراسر جهان استفاده می شود. قابلیت های تکنولوژیکی پاناسونیک که به الزامات مختلف برای چنین باتری ها یی دست می یابد، به خوبی در بازار مورد توجه قرار می گیرد. این شرکت در حال تلاش برای افزایش ایمنی و ظرفیت باتری های منشوری (پریسماتیک) خودرو است و از دانش تکنولوژیکی خود در زمینه  کسب و کار باتری استفاده می کند.

تویوتا و پاناسونیک به این موضوع اهمیت می دهند که پیشرفت های بیشتر در عملکرد باتری، قیمت و ایمنی و نیز ظرفیت تأمین پایدار، به محبوبیت بیشتر خودروهای الکتریکی کمک بیشتری خواهد کرد. دو شرکت جزئیات مربوط به همکاری را با هدف دستیابی به بهترین باتری های استفاده شده در صنعت خودروی الکتریکی و در نهایت کمک به محبوبیت خودروهای الکتریکی تویوتا و دیگر خودروسازان در نظر می گیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی