پنج شنبه, 23 آذر 1396 - 07:50

دوروف در حاشیه خلیج فارس ساکن می شود / راه اندازی دفتر تلگرام در دوبی

پاول دوروف که بسیاری او را به نام مدافع حریم خصوصی روس می شناسند بعد از سه سال سرگردانی در دنیا و مهاجرت از کشوری به کشور دیگر سرانجام در دوبی ساکن شد.

دوروف ۳۳ ساله از سال ۲۰۱۴ که مجبور شد سهم باقیمانده اش در بزرگ ترین شبکه اجتماعی روسیه یعنی VK را به یکی از میلیاردرهای نزدیک به کرملین بفروشد، زندگی اش با تکنولوژی عجین شده است.

پیام رسان رمزگذاری شده وی، تلگرام، که به اعتقاد خودش ضد هک ساخته شده حالا بالغ بر ۱۸۰میلیون کاربر دارد که ۴۰ میلیون نفر از آنها در کشورمان خودمان هستند و روزانه بیش از نیم میلیون نفر دیگر به این جمعیت اضافه می شود.

او و برادر بزرگ ترش نیکولای که از برنامه نویسان و ریاضیدانان سرشناس به شمار می رود در حالی که از کشوری به کشور دیگر نقل مکان می کردند تا طعمه جاسوسان و عاملین سازمان های مجری قانون نظیر FBI (دوروف پیشتر اعلام کرده بود یکی از نیروهای این سازمان قبلا در سانفرانسیسکو تلاش کرده یکی از برنامه نویسانش را تطمیع کند) نشوند اقدام به بهینه سازی نرم افزار پیام رسان خود می کردند. جالب است بدانید موقعیت سرورهای تلگرام درست مانند اسامی بسیاری از کارکنان آن که به اعتقاد بسیاری دوستان میلیونر دوروف هستند نامعلوم است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی