پنج شنبه, 16 آذر 1396 - 09:10

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک / رونق صنعت نیازمند تحرک صنایع کوچک است

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تأکید کرد که برای رونق بخشیدن به صنعت و اقتصاد کشور باید در بخش صنایع کوچک تحرک بیشتری رخ دهد.

محمد حسین مقیسه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بیش از ۹۰درصد صنعت در ایران در بخش صنایع کوچک است و برای ایجاد اشتغال که هم اکنون مهم ترین موضوع در کشور تلقی می شود باید توجه ویژه تری به صنایع کوچک شود، اظهار کرد: صنایع کوچک از چند مشکل رنج می برند که بخشی از آن باید توسط دولت و بخش دیگر آن توسط فعالان صنایع کوچک حل شود.

وی ادامه داد: مشکل نقدینگی و تأمین مالی از مهمترین مسائل روز صنایع کوچک است که در این بخش دولت باید اقدامات جدی تری انجام دهد. علاوه بر این شناخت بازار و توجه به نیازهای مصرف کننده از موضوعاتی است که فعالان صنعتی باید بیش از پیش آن را مورد توجه قرار دهند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بیان اینکه کسب وکارهای نوین و استارت آپ ها از دیگر موضوعاتی هستند که سرمایه گذاران جدید صنایع کوچک باید آن را لحاظ کرده و با مطالعه بیشتری وارد این عرصه شوندف خاطرنشان کرد: در ۱۰۰روزه آغاز دولت دوازدهم اقداماتی برای بهبود فضای کسب و کار و حل مشکلات صنعت اقداماتی صورت پذیرفته است.

مقیسه با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه گزاری صنایع کوچک در طول ۱۰۰ روز آغاز دولت دوازدهم ۱۱۶ ضمانت نامه به ارزش ۹۰۰میلیارد ریال برای صنایع کوچک صادر و تمدید کرده است، بیان کرد: در این مدت برای ۳۱ واحد صنعتی کوچک در حال احداث به مبلغ ۳۸۶میلیارد ریال و برای ۴۱ واحد به ارزش ۳۷۱میلیارد ریال جهت سرمایه در گردش و برای هشت واحد صنعتی جهت طرح های توسعه ای به مبلغ ۵۲میلیارد ریال ضمانت نامه صادر شده است.

به گفته وی، در هشت ماهه سال جاری این صندوق به رشد بالای ۱۰۰درصدی در صدور ضمانت نامه نسبت به مدت مشابه سال گذشته دست یافته و امیدوار است این رشد تا پایان سال ادامه داشته باشد. علاوه بر این، راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور ضمانت نامه و همچنین تنوع در وثایق دریافتی به منظور سهولت در روند صدور ضمانت نامه از مهم ترین اقدامات صندوق در ماه های گذشته بوده است که با افزایش سرمایه صندوق در بودجه ۹۷ می توانیم خدمات خود را به صنایع کوچک توسعه دهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی