سه شنبه, 14 آذر 1396 - 07:50

تیم کوک / درآمد ۱۷ میلیارد دلاری توسعه دهندگان از اپ استور چین

تیم کوک در جریان حضور خود در کشور چین اعلام کرد که توسعه دهندگان طی سال جاری ۱۷میلیارد دلار از اپ استور چین درآمد کسب کرده اند.

به گزارش زومیت، تیم کوک، مدیرعامل اپل اعلام کرده است که بیش از ۱.۸ میلیون توسعه دهنده در کشور چین از پلتفرم این کمپانی استفاده می کنند و درآمد کسب شده توسط این افراد طی سال جاری میلادی از کانال فروش اپلیکشن ها به بیش از ۱۶.۹۳ میلیارد دلار می رسد. کسب درآمد ۱۷ میلیارد دلاری از سوی چینی ها بدین معنی است که این کشور بیش از یک چهارم مجموع درآمد اپ  استور در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

تیم کوک اطلاعات مورد نظر را در جریان سخنرانی خود در کشور چین ارائه کرد. تیم کوک ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرده بود که توسعه دهندگان طی سال ۲۰۱۶ موفق شده اند درآمدی ۷۰ میلیارد دلاری کسب کنند.

چین از نظر فروش سومین بازار بزرگی است که اپل در آن فعالیت می کند. البته این کمپانی در سال های اخیر با مشکلات زیادی از طرف تولیدکنندگان گوشی های چینی روبه رو شده است، چراکه برندهای چینی با عرضه گوشی  هوشمند باکیفیت، محصولات خود را با قیمت پایین تری راهی بازار می کنند. اپل امیدوار است با عرضه آیفون ۱۰ و آیفون ۸ موقعیت پیشین خود را دوباره به دست بیاورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی