سه شنبه, 14 آذر 1396 - 09:10

بهره برداری از کوره پاتیلی شماره ۷ فولاد مبارکه

مدیر اجرای پروژه های آهن سازی و فولادسـازی از راه اندازی و بهره برداری از واحد کوره پاتیلی شماره ۷ شرکت فولادمبارکه خبر داد و گفت: به منظور بهره گیری از ظرفیت تولید ایجادشده در کوره های قوس الکتریکی و ریخته گری مداوم و دستیابی به 7.2 میلیون تن فولاد مذاب در فولاد مبارکه،  کوره پاتیلی شماره ۷ با استعانت از خداوند متعال و تلاش و کوشش کارکنان شرکت فولاد مبارکه،  احداث و پس از تست های موفقیت آمیز به بهره برداری رسید.

مهرداد عبدالرحیم زاده در تشـریح برخی مشخصات این پروژه با بیان اینکه هزینه اجرای این پروژه در دو بخش خارجی و داخلی بالغ بر 10. 3 میلیون یورو و ۷۰ میلیارد ریال بوده است،  افزود: حجم عمده خدمات ساخت و نصب بالغ بر ۱۲۰۰ تن سازه و تجهیز فلزی،  ۷۵۰۰ اینچ جوش لوله، ۴۲۵۰۰ متر انواع کابل کشی، ۴۸۰۰ مترمکعب خاکبرداری، ۲۵۰۰ مترمکعب بتن ریزی و ۱۹۰ تن میلگرد بوده است.

در همین زمینه محمدحسین خرمی،  رئیس اجرای پروژه های فولادسازی نیز با تأکید بر اینکه وظیفه واحد کوره پاتیلی در فرآیند تولید تختال،  خالص سازی ذوب و آماده سازی آنالیز متالوژیکی ذوب بر اساس گرید ذوب موردنظر است، گفت:  با اضافه شدن یک کوره پاتیلی به مجموع ۶ کوره عملیات ثانویه قبلی در واحد فولادسازی،  برنامه ریزی جهت آماده سازی آنالیز ذوب و انتقال آن به ریخته گری بهینه می شود و به طور متوسط در هر ۲۴ ساعت امکان انجام عملیات ثانویه روی ۱۵ ذوب را فراهم می آورد.

وی افزود: با افزوده شدن یک واحد کوره پاتیلی علاوه بر مزیت یاد شده زمان انتظار ذوب جهت عملیات ثانویه نیز کاهش می یابد،  ضمن اینکه این فرآیند منجر به افزایش راندمان فولادسازی ازنظر کمی و کیفی می شود و گام مهمی در راستای دستیابی به اهداف شرکت است.

خرمی ادامه داد:  به لحاظ موقعیت مکانی، کوره پاتیلی شماره ۷ در مرکز سالن فولادسازی قرار گرفته است؛  ازاین رو با توجه به لزوم اجرای پروژه،  بدون وارد آوردن هرگونه توقف به سایر خطوط تولید،  فرآیند ساخت و احداث این تجهیز با مشکلات خاص خود مواجه بود که خوشبختانه با همکاری قابل تقدیر مدیریت و کارکنان متعهد واحد فولادسازی،  این پروژه بدون هیچ حادثه انسانی و تجهیزاتی انجام شد و به بهره برداری رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی