سه شنبه, 14 آذر 1396 - 09:00

ارائه تسهیلات به معادن زغال سنگ در اولویت قرار گیرد

اولویت بندی معادن برای دریافت تسهیلات برعهده وزارت صنعت،  معدن و تجارت است.

بعد از حوادثی که در معادن زغال سنگ رخ داد،  وزیر صنعت،  معدن و تجارت از صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی خواست تا در تسهیلات دهی به معادن،  معادن زغال سنگ را در اولویت قرار دهد. اما مدیرعامل این صندوق معتقد است عملا اولویت بندی معادن برای دریافت تسهیلات با وزارت صنعت،  معدن و تجارت است.

به گزارش از ایسنا،  محمدرضا عربی مزرعه شاهی درباره تسهیلات دهی به معادن گفت:  وزیر صنعت،  معدن و تجارت معتقد است باید با توجه به شرایط پیش آمده برای زغال سنگ آنها را در اولویت تسهیلات دهی قرار دهیم که البته نظر درستی است و ما سعی خواهیم کرد با توجه به شرایطی که این معادن دارند و اشتغال زایی که می توانند در منطقه خود داشته باشند،  نهایت همکاری خود را داشته باشیم ولی عملا بخشی از این همکاری باید از سوی وزارت صنعت،  معدن و تجارت باشد.

وی با بیان اینکه ضمانت تسهیلاتی که صندوق صادر می کند از منابع وزارت صنعت،  معدن و تجارت است،  گفت:  وزارت صنعت،  معدن و تجارت است که افراد را برای دریافت تسهیلات به صندوق معرفی می کند و اولویت  بندی برای معادن زغال سنگ نیز قبل از اینکه به صندوق برسد،  باید از طرف وزارتخانه صورت بگیرد.

عربی مزرعه شاهی همچنین با اشاره به عملکرد صندوق در خصوص پرداخت تسهیلات گفت:  صندوق ضمانت سرمایه گذاری  فعالیت های معدنی در هشت ماه گذشته نزدیک به ۱۴۰ میلیارد تومان بیمه نامه تسهیلات برای واحدهای معدنی صادر کرده  و حدود ۱۱۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات مصوب از بانک ها برای واحدهای متقاضی دریافت کردیم که بخش زیادی از آنها نیز پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری  فعالیت های معدنی با اشاره به اینکه عملکرد صندوق در این هشت ماه رکوردی در سال های تأسیس آن به شمار می رود، گفت: از جمله علت های ثبت چنین رکوردی افزایش اعتبار صندوق بوده و البته امسال بانک ها همکاری بهتری داشتند و مانند سال قبل قفل نبودند.

عربی مزرعه شاهی ضمن بیان اینکه سه بانک رفاه،  بانک ملت و بانک صنعت و معدن بانک های عامل این صندوق هستند،  افزود:  امسال روابط صندوق با بانک ها بهبود پیدا کرده است و با وجود اینکه همچنان روند طولانی کاغذبازی و مدرک بازی از جانب بانک ها وجود دارد ولی تعاملاتی در این زمینه ایجاد شده و نسبت به سال گذشته بهبود داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی