سه شنبه, 14 آذر 1396 - 08:50

«مغزافزار صنعتی» محور نشست کمیته مشترک مجلس و دولت

نماینده مردم داراب در مجلس از تشکیل کمیته مشترک مجلس و دولت برای بررسی وجود یا عدم وجود مغزافزار در وزارت صنعت،  معدن و تجارت خبر داد و تاریخ اولین نشست این کمیته را ۲۰ آذرماه اعلام کرد.

رضا انصاری در گفت وگو با ایسنا گفت:  مدت ها قبل مقام معظم رهبری بحثی را درباره لزوم خروج صنعت از عرصه مونتاژکاری و ورود به عرصه نوآوری مطرح کردند که همین مسئله موضوع سوال بنده از وزیر صنعت، معدن و تجارت شد. این مسئله عواقب ناگوار بسیاری برای اقتصاد کشور داشته است.

این عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس ادامه داد:  تولید منهای فناوری،  کشور را به شرایطی دچار کرده است که تنها در تولید مواد خام مثل نفت،  گاز، مواد معدنی و فولاد به خام فروشی معتاد شده ایم از این رو مهم ترین بخش سوالاتم از وزیر صنعت مربوط به اولویت های توسعه صنعتی،  استراتژی های توسعه فیزیکی و اقتصاد مقیاس در بخش صنعت،  استراتژی های توسعه ای تکنولوژی و نوآوری در صنایع برای دستیابی به مزیت های رقابتی پایدار، سیاست ها و برنامه های تحقیق و توسعه بخش صنعت،  برنامه های تحقق ارتباط دانشگاه و صنعت برای گسترش مراکز نوآوری و توسعه تکنولوژی در صنعت و برنامه وزارتخانه برای ایجاد نهادها یا ساختار مناسب برای سیاست گذاری در بخش تکنولوژی و نوآوری در بخش صنعت است که البته شریعتمداری پاسخ به موارد مذکور را موکول به تشکیل کمیته مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس و معاونان وزیر صنعت،  معدن و تجارت کرد.

به گفته وی،  ملکی،  اسماعیلی،  مقدسی و انصاری از کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و معاون کلیدی وزارت صنعت، معدن و تجارت شامل معاونان طرح و برنامه و صنعت،  مدیرعامل ایدرو و دو معاون دیگر وزیر اعضای این کمیته را تشکیل می دهند که اولین نشست این کمیته نیز ۲۰ آذر ماه در محل وزارت صنعت،  معدن و تجارت برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی