سه شنبه, 14 آذر 1396 - 08:30

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات / صدور ضمانتنامه نوسانات نرخ ارز از پایان سال

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه صدور ضمانتنامه نوسانات نرخ ارز از پایان سال عملیاتی می شود،  گفت در برنامه داریم ضمانت نامه ای برای پوشش محتوای داخلی فاینانس صادر کنیم.

به گزارش مهر،  سیدکمال سیدعلی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه گفت: دولت در یک سال و نیم گذشته کاهش 70 درصدی حق بیمه صادرکنندگان را در دستور کار قرار داده،  این در حالی است که هر فردی که از خدمات صندوق استفاده کند،  خدمات مناسبی دریافت خواهد کرد.  

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه سقف اعتباری بانک و کشور و نیز نرخ کارمزد از جمله مواردی است که در دنیا مدنظر قرار می گیرد،  افزود:  فرهنگ بیمه ای ایران ضعیف است و از شانزده صادرکننده نمونه هفت شرکت عضو صندوق هستند.  

وی تصریح کرد:  بازارهای هدف ایران ریسک بالایی دارد این در حالی است که صندوق ضمانت صادرات ایران، یکی از پشتیبان های اصلی صادرات کشور است و همه فکر می کنند ما صندوق قرض الحسنه است.

سیدعلی گفت: ٥٠ درصد حق بیمه صندوق اگر مشمول خسارت نشود،  به صادرکننده عودت داده خواهد شد؛ این در حالی است که ضمانت نامه گمرکی نیز به جای ضمانت نامه بانکی از سوی صندوق داده می شود که امیدواریم ابلاغ شود؛  البته پرتفوی صندوق نیز سه برابر خواهد شد و امسال 2میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار پوشش بیمه ای داده می شود.  

وی با بیان اینکه پوشش نوسانات نرخ ارز نیز در دستور کار قرار گرفته است که البته کاهش نرخ ارز را ضمانت می کنیم که این ضمانت نامه تا پایان سال عملیاتی می شود؛  ضمن اینکه ضمانت نامه ای برای پوشش محتوای داخلی فاینانس در دستور کار برای صدور داریم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی