سه شنبه, 14 آذر 1396 - 08:10

وعده پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان وام به اصناف

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران سهم صادرات استان تهران را حدود ۲۵درصد از صادرت کل کشور عنوان و اعلام کرد: قرار است ۱۰هزار میلیارد تومان تسهیلات به اصناف پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا مس فروش روز گذشته در همایش معرفی صادرکنندگان نمونه استان تهران اظهار کرد: استان تهران براساس آمار گمرک و سازمان توسعه تجارت سهم صادراتش از کل صادرات کشور معادل ۲۴.۸۶ است. صادرات کالا از استان تهران به بیش از ۱۳۰کشور جهان انجام می شود که محصولات پتروشیمی ۱۴.۵ درصد از کل صادرات استان تهران، فرش ۲.۵درصد، محصولات کشاورزی 5درصد و صنایع غذایی 6درصد از صادرات استان تهران را تشکیل می دهد.

وی اضافه کرد: در هشت ماهه صادرات استان تهران ۹ میلیارد دلار بوده که در بخش های مختلف صادراتی تقریبا به هدف نزدیک شده ایم و حتی در حال برنامه ریزی هستیم که عدد صادرات در استان تهران را تا پایان سال به ۱۶.۱ میلیارد دلار برسانیم.

مس فروش افزود: براساس بخشنامه نباید بدهی های قبلی مشکلی برای دریافت تسهیلات بخش تولید به وجود می آورد. قرار است ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به اصناف پرداخت شود و امیدواریم این رقم در سال ۱۳۹۷ به بخش اصناف پرداخت شود.  همچنین طرح سیمان جزو طرح های ملی است و در استان تهران ۱۳ کوره سیمان وجود دارد که جزو طرح های اقتصاد مقاومتی بوده و به پایان رسیده است.

رئیس سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان تهران تصریح: پنج طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با جدیت مورد پیگیری سازمان توسعه تجارت است. در سال ۱۳۹۵ چهار پروژه و در سال جاری چهار طرح اقتصاد مقاومتی داریم. در سال گذشته نیز دو پروه مربوط به رونق تولید می شد که اگرچه ۱۶ هزار میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شد ولی پرداخت ها از این عدد پیشی گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی