دوشنبه, 13 آذر 1396 - 11:00

حسینی کیا / مدیرعامل جدید می تواند سایپا را با نگاه صادرات محور متحول کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت مدیرعامل جدید سایپا با توجه به سابقه حضور در ایران خودرو و تجربه مدیران موجود در سایپا می تواند با یک نگاه صادرات محور این مجموعه خودروسازی را متحول کند. 

به گزارش سایپا نیوز به نقل از خانه ملت، سیدجواد حسینی کیا درخصوص تغییرات مدیریتی در گروه خودروسازی سایپا، اظهار داشت: با توجه به سابقه حضور و فعالیت آقای جهرودی در ایران خودرو و تجربه مدیران موجود در سایپا مدیریت جدید می تواند با یک نگاه صادرات محور سایپا را متحول کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه همانگونه که ایران خودرو از یک شرایط ورشکستگی نجات پیدا کرد و توانست یک بخشی از مجموعه خود را به روزرسانی کند، سایپا نیز می تواند با توجه به ظرفیت هایی که دارد یک گام به جلو بردارد، گفت: تا زمانی که خودروی تولیدی کشور صادرات محور نباشد شرایط تغییر نمی کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه 4 تا 5درصد از درآمد سایپا باید به بخش تحقیق و توسعه آن تعلق پیدا کند، ادامه داد: عملکرد ضعیف در حوزه تحقیق و توسعه باعث بروز مشکلات در این سال ها بوده و در این مجموعه روی یک خودرو که از حیث کیفی، ظاهری و پلتفرم شتابی به پیشرفت سایپا بدهد کار نشده است.
تغییر مدیریت می تواند یک گام به سمت جلو باشد

وی با بیان اینکه امیدواریم با انجام برخی اقدامات شاهد جهش خوبی در مسیر حرکتی سایپا باشیم، تصریح کرد: گردش و تغییر مدیریت می تواند یک گام به سمت جلو باشد زمانی که یک مدیر تمام توان خود را برای پیشبرد اهداف استفاده می کند به وجود یک نیروی جوان و جایگزین نیاز است.

ظرفیت تولید یک خودروی صادرات محور در سایپا وجود دارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اینکه آیا سایپا می تواند با تولید یک محصول صادراتی در بازارهای منطقه حرفی برای گفتن داشته باشد، خاطرنشان کرد: حوزه پژوهش اگر کار خود را در بخش تحقیق و توسعه به خوبی انجام دهد، می تواند یک خودروی صادرات محور در خاورمیانه داشته باشد و این ظرفیت وجود دارد اما به دلیل کم کاری به آن دست پیدا نکرده ایم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی