سه شنبه, 30 آبان 1396 - 11:08

سرمایه گذاری 40 میلیارد دلاری فولکس واگن برای خودروهای خودران

فولکس واگن 40 میلیارد دلار در زمینه خودروهای الکتریکی و تکنولوژی های خودران سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارش دیجیاتو به نقل از خبرگزاری رویترز، فولکس واگن قصد دارد در جهت پیشبرد اهداف بلند مدت تا سال ۲۰۲۲، ۳۴ میلیارد یورو (تقریبا معادل ۴۰ میلیارد دلار) را در حوزه تحقیق و توسعه مربوط به خودروهای الکتریکی و تکنولوژی های خودران سرمایه گذاری کند.

در بخشی از برنامه این سرمایه گذاری عنوان شده است که این خودرو ساز بزرگ تا سال ۲۰۳۰ تمامی خودروهایی را که طراحی و تولید کرده به نوعی به قوای محرکه الکتریکی مجهز خواهد کرد. این بدین معنی است که تمام ۳۰۰ مدل فولکس واگن در آینده با نسخه الکتریکی وارد بازار خواهند شد. 

متیاس مولر، مدیر اجرایی فولکس واگن در کنفرانس مطبوعاتی  که در مقر اصلی این کارخانه در شهر ولفسبورگ برگزار شده بود توضیح داد که این خودروسازی آلمانی قصد دارد به منظور قرار گرفتن در صدر فروشندگان بازار وسایل نقلیه الکتریکی تا سال 2025 اقداماتی را انجام داده و در این زمینه سرمایه گذاری کند.

البته هنوز استراتژی کلی شرکت برای ورود به این حوزه و نحوه مقابله آن با مشکلات مختلف خودروهای الکتریکی مشخص نشده است. از جمله مشکلات مربوط به وسایل نقلیه الکتریکی می توان به ناکافی و نامناسب بودن ایستگاه ها و زیرساخت های شارژ خودرو، محدودیت مسافت طی شده توسط این خودرو و هزینه های سنگین مربوط به خرید، تعویض یا تعمیر باتری این خودروها اشاره کرد. 

علاوه بر این مشکلات و مشکلات مشابه فولکس واگن باید با دیگر کمپانی هایی که پیش از این به بازار خودروهای الکتریکی وارد و موفق شده اند، نیز مبارزه کرده و آنها را به چالش بکشد.  باید در نظر داشت هنگامی که فردی تصمیم به خرید یک خودروی الکتریکی می گیرد تمامی این فاکتورها در تصمیم گیری نقش داشته و در لیست الزامات او قرار دارد. 

فولکس واگن همچنین توضیح داده است که به منظور فراهم کردن زیربنا و ابزار و وسایل مخصوص تولید خودروهای الکتریکی قصد دارد از یک کارخانه تولیدی در شهر زوکر آلمان استفاده کرده و بیش از یک میلیارد یورو در این زمینه هزینه کند.  فولکس واگن سرمایه گذاری در بخش خودروهای الکتریکی و تکنولوژی های مربوط به این خودروها را درست چند روز پس از اعلام همکاری با گوگل اعلام کرد.

در چند روز گذشته خبر همکاری گوگل و فولکس واگن خبرساز شده است. این دو شرکت تصمیم دارند روی کامپیوتر های کوانتومی و هوش مصنوعی با یکدیگر کار کنند. استفاده هرچه بیشتر و کاراتر از این تکنولوژی ها در صنعت خودروسازی راه حل های ایده آلی را برای مشکلات ارائه می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی