سه شنبه, 23 آبان 1396 - 12:02

آی پد پروهای اپل زیر بمباران طعنه های ساتیا نادلا

ساتیا نادلا، مدیرعامل هندی تبار مایکروسافت است که پس از تلاش  های بسیار، توانست اشتباهات استیو بالمر را تا حد زیادی جبران و این شرکت را دوباره احیا کند. اما مرد شماره یک ردموندی ها که همیشه به خوش اخلاقی شناخته می شد، مدتی است با کنایه هایش قصد دارد آی پد پرو شرکت اپل را تحقیر کند.

به گزارش جی اس ام، ساتیا نادلا اخیراً سفری به سرزمین مادری  خود هندوستان داشت و در طول این سفر با خبرنگارانی مواجه شد که اکثرا از آی پد استفاده می کردند. پس از این اتفاق آقای مدیرعامل خطاب به یکی از خبرنگاران گفت: دوست من، تو به یک کامپیوتر واقعی نیاز داری!

پیش از این هم مدیران دیگر مایکروسافت اعلام کرده بودند که آی پد پرو شرکت اپل در واقع یک کپی از سرفیس پرو است. رایان گوین، مدیرکل بخش سرفیس یکی از این افراد بود که با جزییات بیشتری اعلام کرد: اپل با تولید آی پد پرو، در واقع از رده محصولات ۲ در ۱ مایکروسافت کپی برداری کرده است.

بسیاری از افراد نیز معتقدند که این دو محصول از جهات بسیاری به هم شباهت دارند که مهم ترین آنها وجود نمایشگر لمسی با قابلیت پشتیبانی از قلم استایلوس (سرفیس Pen و اپل Pencil) و همچنین پشتیبانی دستگاه از یک صفحه کلید QWERTY قابل جدا سازی است. اما بزرگ ترین تفاوت این دو دستگاه، سیستم عامل مورد استفاده آنهاست. سرفیس پرو مایکروسافت از ویندوز ۱۰ پرو بهره مند است که برای رایانه های شخصی توسعه داده شده؛ در مقابل آی پد پروهای اپل از همان سیستم عامل موبایلی اپل یا iOS استفاده می کند که در سایر مدل های آی پد نیز به کار گرفته می شود.

اما این نخستین بار نبود که مدیرعامل ردموندی ها به اپل طعنه می زند؛ نادلا به تازگی گفته بود که مایکروسافت یک تولید کننده محصولات تجملاتی نیست و شرکتش را سازنده ابزارهایی معرفی کرد که فناوری هایی را توسعه می دهد تا دیگران بتوانند آن  (فناوری) را بسازند.

او گفته بود: قصد ندارم موفقیت هایی را که اپل و گوگل کسب می کنند، نادیده بگیرم. ما شرکت های متفاوتی هستیم. ما  (مایکروسافت) واسطه های بازار نیستیم. تولیدکنندگان ابزار هستیم، سازنده کالاهای لوکس نیستیم؛ این چیزی نیست که ما باید باشیم. ما به دنبال ایجاد فناوری هایی هستیم که دیگران بتوانند آن را بسازند.

اگر کمی به گفته های ساتیا نادلا فکر کنیم، متوجه می شویم که او هم قصد داشته بگوید مایکروسافت ایده پرداز اصلی محصولات ۲ در ۱ است که آی پد پرو هم یکی از آنهاست و با ریتم ملایمی قصد تحقیر اپل و متهم کردن کوپرتینویی ها به کپی برداری از تبلت های سرفیس پرو را داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی