یکشنبه, 18 تیر 1396 - 11:58

تغییر الکتریکی ولوو به تسلا شوک وارد کرد

فرصت امروز: ولوو باعث شوکه شدن تسلا شد. روز چهارشنبه کارخانه سازنده سوئد اعلام کرد که تا سال 2019 تولید موتور های جدید بنزینی را متوقف خواهد کرد و آن را به مدل های ترکیبی و تمام الکتریکی تغییر خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویتر، در ابتدا این شرکت در سال تنها 0.6درصد از فروش جهانی خودرو را به خود اختصاص داده بود اما اکنون با ساخت مدل های ترکیبی و تمام الکتریکی رو به رشد است.

ولوو اعلام کرد: در تولید این موتور های جدید تمامی چیز هایی که موتور را احاطه کرده الکتریکی است و هنوز هیچ برنامه ای برای حذف وسایل نقلیه بنزینی وجود ندارد و همچنین موتور احتراق را در دو مورد از سه گزینه ای که در زمان دوساله معرفی می شود حفظ خواهد کرد. یک هیبرید پلاگین که می تواند از بنزین یا برق استفاده کند و آن را مانند ترکیب خفیف به کار ببرد مانند prius Toyota  که قدرت ترمز را به برق تبدیل می کند.

این صنعت خودروهای بیشتری را با این موتور ها به فروش می رساند و این پروژه در بازار چین رشد می کند و تقریباً نیمی از خودرو های الکتریکی و هیبریدی جهان فروخته می شود که مالک آن ولوو است. بارکلیز اشاره می کند که تسلا فقط 3درصد از وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدی را در فروش تشکیل می دهد. 

صنعت های محلی به فروش اتومبیل های ارزان قیمت تسلط دارند، در عین حال دوستداران دایملر و جنرال موتورز هستند. این مورد به احتمال زیاد هزینه های باتری را بیشتر کاهش می دهد. یکی از مزایای اصلی تسلا را از بین می برد و این نشانگر رشد رقابتی تسلا در سراسر جهان است.

تقریباً تمام خودروسازان دارای وسایل الکتریکی و ترکیبی از خود هستند، اما این بدان معنا نیست که شرکت ماسک بازنده است. علاوه بر این باید گفت تسلا دچار ضررهایی نیز شده است که آخرین آن را در 4 جولای قبل از تعطیلات اعلام کرد و آن اینکه باتری ها 40 درصد بیش از تقاضا برای سه ماهه دوم سال تولید شده بود. 

روز چهارشنبه ولوو اعلام کرد که بیش از 7 درصد از سهام تسلا را به دست آورده، با این حال این خودروساز مشهور 25درصد از درآمد سال 2020 را به خود اختصاص داده است و این در برابر تویوتا بیش از 10 برابر درآمد در سال 2017 است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی