شنبه, 30 مرداد 1395 - 08:20

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو درباره نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی به «فرصت امروز» گفت / نوسازی 10 هزار خودرو در مرداد و ماهانه 15هزار دستگاه از شهریور

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی همواره یکی از دغدغه های سیاست گذاران به ویژه فعالان محیط زیست بوده است؛ موضوعی که به دلایل مختلف در سال های گذشته با مانع مواجه شده و روند پیشرفت آن کند بوده است. سال گذشته دولت عزم خود را برای تسریع در روند این فرآیند جزم کرد و در این میان طبیعتا این دو شرکت ایران خودرو و سایپا بودند که باید تبدیل به بازوی اجرایی می شدند. سایپایی ها فعالیت خود را از نیمه دوم سال گذشته شروع کردند و حالا مصطفی خان کرمی، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو می گوید که این شرکت نیز برای نوسازی 15هزار دستگاه خودرو در ماه برنامه ریزی کرده و نوسازی 10هزار دستگاه خودرو نیز تا پایان مردادماه توسط ایران خودرو انجام خواهد شد. با او در این باره و شرایط فروش آینده ایکاپ  (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) گفت وگو کرده ایم. 

نوسازی 10 هزار خودرو در مرداد و ماهانه 15هزار دستگاه از شهریور

 سهم ایران خودرو در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکنون چقدر بوده است؟ 

قرارداد نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به تعداد 90 هزار دستگاه خودروی تاکسی در انتهای سال 94 مطرح و نهایی شد و به دلیل گستردگی پروژه و مشارکت حوزه های مختلفی مانند وزارت کشور، ستاد سوخت، بانك ها، اتحادیه تاکسیرانی، راهور ناجا، شرکت ایران خودرو و. . . در سه ماهه اول سال جاری مقدمات اجرای آن فراهم شد و پس از هماهنگی های به عمل آمده تحویل خودروهای مربوط به این پروژه از خردادماه سال جاری آغاز شد، به نحوی که تاکنون بیش از 12 هزار خودرو تخصیص یافته و بیش از 9هزار دستگاه به مشتریان تحویل شده است. 

پیش بینی شما این است که تا پایان سال چند دستگاه خودروی نو، جایگزین خودروهای فرسوده در ناوگان حمل و نقل عمومی می شود؟ 

 پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری بالغ بر 10هزار دستگاه تحویل شود. شرکت ایران خودرو تمهیدات لازم برای تحویل 15هزار خودرو در ماه را در نظر گرفته است که امیدواریم با همراهی شبکه بانکی و سایر حوزه های مربوطه بتواند نسبت به تحویل کلیه این خودروها در موعد مقرر اقدام کند، البته به شرطی كه اتحادیه تاكسیرانی كشور با برنامه ریزی مناسب و هماهنگی های كامل با بانك ها، ستاد سوخت، خودروساز و راهورناجا بتواند از ظرفیت تولیدی شركت ایران خودرو، یعنی 7هزار و 500دستگاه خودرو 405 و 7هزار و 500دستگاه سمند به صورت ماهانه برای نوسازی ناوگان استفاده كند. 

شما عضو هیات مدیره ایکاپ هستید. به اعتقاد شما آیا این محصولات ایکاپ می توانند در کنار سایر محصولات ایران خودرو فروش رفته و آسیبی به سایر محصولات نزنند. 

شرکت ایکاپ به عنوان یک شرکت ایرانی - فرانسوی فعالیت های خود را از ابتدای امسال آغازکرده و قرار است در مرحله اول با ارائه سه محصول جدید پاسخگوی نیاز مشتریان باشد و همان طور که می دانید از اسفند ماه سال گذشته خودروهای جدید پژو را در نمایشگاه های مان در معرض دید عموم قرار داده ایم، یقینا این موضوع در راستای استراتژی های کلان ایران خودرو بوده و می تواند در تکمیل سبد محصولات فعلی نقش مؤثری داشته باشد. به علاوه شرکای خارجی ما تنها شرکت ایکاپ نبوده و ما با شرکای خارجی دیگری نیز نظیر سوزوکی، رنو و... حداقل با سه محصول مشارکت خواهیم داشت. با وجود آغاز فعالیت های ایکاپ و به جهت جلوگیری از آسیب به فروش سایر محصولات شرکت ایران خودرو علاوه بر موارد ذکر شده، عرضه مدل های جدید خودروهای موجود نیز در دستور كار است. خودروهای قدیمی را نیز با آپشن ها و امکانات جدیدتر و به روز تری ارائه خواهیم کرد. 

با توجه به سوالات مطرح شده، سیستم نامگذاری محصولات پژو چگونه است؟ 

نامگذاری خودرو در شركت های خودروساز جهان براساس الگوهایی است كه توسط همان شركت تعریف می شود. این تعریف برای شركت پژو نیز صدق می کند و نامگذاری خودروهای پژو به این صورت است که عدد اول سمت چپ نشان دهنده اندازه اتاق خودرو است. یعنی هرچه عدد از یك به بالا بیشتر شود، نشان دهنده بزرگ تر بودن اتاق خودرو است. عدد دوم سمت چپ در نامگذاری برای خودرو های هاچ بك و سدان صفر و برای خودروهای كراس اوور و اس. یو. وی دو صفر لحاظ می شود. عدد سوم سمت چپ در نامگذاری بیانگر نسل خودرو است. برای مثال 301 نشان دهنده یك خودرو در كلاس ابعادی متوسط و نسل اول است. 

نحوه فروش محصولات پژو چگونه است؟ آیا همه محصولات توسط ایکاپ به فروش می رسند؟ 

با توجه به مذاكرات انجام شده و هماهنگی صورت گرفته، خودروی 2008، 208 و301 به صورت CKD در ایران تولید و محصولات 508 و 308 به صورت CBU وارد خواهد شد. شایان ذكر است 30درصد از محصولات تولیدی در شبكه فروش شركت پژو فروخته خواهد شد. 

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت خودرو به سرویس قیمت روز فرصت امروز مراجعه کنید.

ارتباط با نویسنده : [email protected]

معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو درباره نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی به  «فرصت امروز» گفت:

نوسازی 10 هزار خودرو در مرداد و ماهانه 15هزار دستگاه از شهریور

 

 

 

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی همواره یکی از دغدغه های سیاست گذاران به ویژه فعالان محیط زیست بوده است؛ موضوعی که به دلایل مختلف در سال های گذشته با مانع مواجه شده و روند پیشرفت آن کند بوده است. سال گذشته دولت عزم خود را برای تسریع در روند این فرآیند جزم کرد و در این میان طبیعتا این دو شرکت ایران خودرو و سایپا بودند که باید تبدیل به بازوی اجرایی می شدند. سایپایی ها فعالیت خود را از نیمه دوم سال گذشته شروع کردند و حالا مصطفی خان کرمی، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو می گوید که این شرکت نیز برای نوسازی 15هزار دستگاه خودرو در ماه برنامه ریزی کرده و نوسازی 10هزار دستگاه خودرو نیز تا پایان مردادماه توسط ایران خودرو انجام خواهد شد. با او در این باره و شرایط فروش آینده ایکاپ  (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) گفت وگو کرده ایم.

 سهم ایران خودرو در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکنون چقدر بوده است؟

قرارداد نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به تعداد 90 هزار دستگاه خودروی تاکسی در انتهای سال 94 مطرح و نهایی شد و به دلیل گستردگی پروژه و مشارکت حوزه های مختلفی مانند وزارت کشور، ستاد سوخت، بانك ها، اتحادیه تاکسیرانی، راهور ناجا، شرکت ایران خودرو و. . . در سه ماهه اول سال جاری مقدمات اجرای آن فراهم شد و پس از هماهنگی های به عمل آمده تحویل خودروهای مربوط به این پروژه از خردادماه سال جاری آغاز شد، به نحوی که تاکنون بیش از 12 هزار خودرو تخصیص یافته و بیش از 9هزار دستگاه به مشتریان تحویل شده است.

پیش بینی شما این است که تا پایان سال چند دستگاه خودروی نو، جایگزین خودروهای فرسوده در ناوگان حمل و نقل عمومی می شود؟

 پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری بالغ بر 10هزار دستگاه تحویل شود. شرکت ایران خودرو تمهیدات لازم برای تحویل 15هزار خودرو در ماه را در نظر گرفته است که امیدواریم با همراهی شبکه بانکی و سایر حوزه های مربوطه بتواند نسبت به تحویل کلیه این خودروها در موعد مقرر اقدام کند، البته به شرطی كه اتحادیه تاكسیرانی كشور با برنامه ریزی مناسب و هماهنگی های كامل با بانك ها، ستاد سوخت، خودروساز و راهورناجا بتواند از ظرفیت تولیدی شركت ایران خودرو، یعنی

7هزار و 500دستگاه خودرو 405 و 7هزار و 500دستگاه سمند به صورت ماهانه برای نوسازی ناوگان استفاده كند.

شما عضو هیات مدیره ایکاپ هستید. به اعتقاد شما آیا این محصولات ایکاپ می توانند در کنار سایر محصولات ایران خودرو فروش رفته و آسیبی به سایر محصولات نزنند.

شرکت ایکاپ به عنوان یک شرکت ایرانی - فرانسوی فعالیت های خود را از ابتدای امسال آغازکرده و قرار است در مرحله اول با ارائه سه محصول جدید پاسخگوی نیاز مشتریان باشد و همان طور که می دانید از اسفند ماه سال گذشته خودروهای جدید پژو را در نمایشگاه های مان در معرض دید عموم قرار داده ایم، یقینا این موضوع در راستای استراتژی های کلان ایران خودرو بوده و می تواند در تکمیل سبد محصولات فعلی نقش مؤثری داشته باشد. به علاوه شرکای خارجی ما تنها شرکت ایکاپ نبوده و ما با شرکای خارجی دیگری نیز نظیر سوزوکی، رنو و... حداقل با سه محصول مشارکت خواهیم داشت. با وجود آغاز فعالیت های ایکاپ و به جهت جلوگیری از آسیب به فروش سایر محصولات شرکت ایران خودرو علاوه بر موارد ذکر شده، عرضه مدل های جدید خودروهای موجود نیز در دستور كار است. خودروهای قدیمی را نیز با آپشن ها و امکانات جدیدتر و به روز تری ارائه خواهیم کرد.

با توجه به سوالات مطرح شده، سیستم نامگذاری محصولات پژو چگونه است؟

نامگذاری خودرو در شركت های خودروساز جهان براساس الگوهایی است كه توسط همان شركت تعریف می شود. این تعریف برای شركت پژو نیز صدق می کند و نامگذاری خودروهای پژو به این صورت است که عدد اول سمت چپ نشان دهنده اندازه اتاق خودرو است. یعنی هرچه عدد از یك به بالا بیشتر شود، نشان دهنده بزرگ تر بودن اتاق خودرو است. عدد دوم سمت چپ در نامگذاری برای خودرو های هاچ بك و سدان صفر و برای خودروهای كراس اوور و اس. یو. وی دو صفر لحاظ می شود. عدد سوم سمت چپ در نامگذاری بیانگر نسل خودرو است. برای مثال 301 نشان دهنده یك خودرو در كلاس ابعادی متوسط و نسل اول است.

نحوه فروش محصولات پژو چگونه است؟ آیا همه محصولات توسط ایکاپ به فروش می رسند؟

با توجه به مذاكرات انجام شده و هماهنگی صورت گرفته، خودروی 2008، 208 و301 به صورت CKD در ایران تولید و محصولات 508 و 308 به صورت CBU وارد خواهد شد. شایان ذكر است 30درصد از محصولات تولیدی در شبكه فروش شركت پژو فروخته خواهد شد.

ارتباط با نویسنده : [email protected]

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی