دوشنبه, 01 آذر 1395 - 09:40

رئیس انجمن سنگ آهن ایران / ناامیدی معدنکاران با مواضع «وزارت صمت» درباره خام فروشی

رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره خام فروشی در کشور، باعث دلسردی معدنکاران شد و تمام امید آنها به آینده را تخریب کرد. غدیر قیافه از جمله معدنکارانی بود که درباره صحبت های وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون معدنی وی اعتراض داشت و در این باره به «فرصت امروز» گفت: ما موافق خام فروشی نیستیم، اما برداشت معدنکاران و وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره خام فروشی متفاوت است که همین موضوع باعث ایجاد مشکل شده است. 

ناامیدی معدنکاران با مواضع وزارت صمت درباره خام فروشی

عضو کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه در شرایط فعلی و رکود حاکم بر همه ابعاد اقتصاد کشور این گونه صحبت ها اضطراب آور است، گفت: تنها نتیجه این صحبت ها، منصرف کردن سرمایه گذاران خارجی و داخلی از فعالیت در حوزه پرخطر، زمانبر و سرمایه بر معدن است.

او با تاکید بر اینکه صحبت های وزیر و معاون وی خلاف قوانین است، گفت: صحبت سرقینی، معاون معدنی وزیر صمت با روح ماده 37 قانون رفع موانع تولید سازگاری ندارد زیرا در این قانون مشخص شده که اگر هدف ما جلوگیری از خام فروشی است، باید اظهارنظرها و تصمیم گیری ها براساس قانون باشد. قیافه افزود: متاسفانه قوانین و سیاست ها در کشور ما کاملا بی ثبات است و در شرایط بی ثبات هیچ یک از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، آمادگی و رغبتی برای حضور در حوزه معدن و صنایع معدنی نخواهند داشت.

رئیس انجمن سنگ آهن برای حل این گونه مشکلات پیشنهاد داد که ساز و کار بورس کالا بهترین اقدام برای عبور از این موضوع است. او ادامه داد: به نظر من برای رفع مشکلاتی که درباره خام فروشی و... وجود دارد، عرضه سنگ آهن در بورس کالا و تعیین قیمت پایه منصفانه و مورد تفاهم میان بورس کالا و فروشندگان سنگ آهن بهترین راه حل است تا اگر بعد از عرضه یک الی دو دوره سنگ آهن در بورس کالا، فروش مورد انتظار نبود، برای صادرات این محصول اقدام شود.

ارتباط با نویسنده : [email protected]

دیدگاه‌ها  

0 #2 فرصت امروز 1395-09-03 21:44
به نقل از علی:
سلام
میگم متن رو یه بار خودت بخون شاید نظرت راجع به کلمات زیر عوض شه......
وزارت صمعت
صمت
قیافه افزود D:
جالب بود مرسی

سلام
عنوان "صمت" مخفف صنعت، معدن و تجارت است و روزنامه ای با همین نام نیز وجود دارد.
موفق باشید
ارسال پاسخ
0 #1 علی 1395-09-03 16:34
سلام
میگم متن رو یه بار خودت بخون شاید نظرت راجع به کلمات زیر عوض شه......
وزارت صمعت
صمت
قیافه افزود D:
جالب بود مرسی
ارسال پاسخ

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی