سه شنبه, 05 مرداد 1395 - 14:00

ضرر مالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برای پژو - سیتروئن

پس از گذشت هفته ها از برگزاری همه پرسی در بریتانیا که نتیجه آن به خروج این کشور از اتحادیه اروپا منجر شد، گروه خودروسازی پژو – سیتروئن فرانسه با انتقاد از همه پرسی مذکور اعلام کرد در پی تصمیم بریتانیا مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا این خودروساز فرانسوی مجبور به تعطیلی دو روزه کارخانه خود در نزدیکی پاریس شده است. 

ضرر مالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برای پژو - سیتروئن

در این راستا و به گزارش خبرگزاری رویترز، مدیران کارخانه پژو – سیتروئن در منطقه « Poissy » واقع در حومه پاریس که به تولید خودروهای پژو 208، سیتروئن C3 و DS3 می پردازد به کارگران خود گفته اند که تعطیلی صورت گرفته در ماه های سپتامبر و اکتبر در واکنش به برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا ازاتحادیه اروپا و نتیجه آن صورت گرفته است.

در پی ایجاد توقف در فرآیند تولید کارخانه پژو – سیتروئن در فرانسه، سخنگوی این شرکت خودروسازی اعلام کرد تصمیم مدیران این کارخانه به توقف تولید تنها به صورت موردی بوده و دلیل اصلی آن اعتراض به برگزاری همه پرسی و نتیجه آن بوده است.

چراکه گروه خودروسازی پژو – سیتروئن فرانسه بیش از سایر خودروسازان در جهان از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا متضرر شده و صرف برگcاری رفراندوم در این کشور نیز سبب کاهش فروش محصولات پژو – سیتروئن شده است. 

در همین ارتباط پژو سیتروئن و دیگر خودروسازان اخیراً اعلام کرده اند هنوز زمان لازم برای بررسی عواقب خروج لندن از اتحادیه اروپا فرا نرسیده است. با این وجود خودروسازان بین المللی نسبت به کاهش پایدار ارزش پوند در بازار هشدار داده و اعلام کردند ممکن است به دلیل بازگشت تعرفه های تجاری قیمت خودرو در بازار بریتانیا افزایش یابد.

بررسی نتایج خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و گمانه زنی های اقتصادی فعالان حوزه صنعت خودرو در شرایطی صورت می پذیرد که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران این صنعت معتقدند تعطیلی دو روزه کارخانه پژو – سیتروئن در حومه پاریس کارگران را شدیدا نگران کرده است، چرا که این تعطیلی سبب کاهش دستمزد آنان در ماه های سپتامبر و اکتبر شده است.

گفتنی است درپی کاهش دستمزد کارگران سایت تولید خودروی شرکت پژو – سیتروئن به دلیل تعطیلی دو روزه این سایت، اتحادیه کارگری فرانسه ضمن ابراز نگرانی نسبت به این موضوع اعلام کرد نسبت به فرآیند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و عواقب آن بدبین است.

در همین چارچوب، سخنگوی سندیکاری کارگران فرانسه اظهار داشت: «پس از تعطیلی دو روزه کارخانه پژو – سیتروئن از اثرات بسیار سریع برگزاری همه پرسی در بریتانیا شگفت زده شده ایم». وی ادامه داد: «امیدواریم اقدام اخیر مدیران سایت خودروسازی پژو – سیتروئن در تعطیلی دو روزه این سایت در جهت اقدامات احتیاطی و به منظور افزایش تولید در انتهای سال جاری میلادی صورت گرفته باشد.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی