جمعه, 19 شهریور 1395 - 16:00

رئیس انجمن سنگ آهن عنوان کرد / تشکیل کنسرسیوم برای نجات سنگ آهن از رکود

رئیس انجمن سنگ آهن ایجاد کنسرسیوم های معادن سنگ آهن را یکی از راه حل های خروج از بحران این بازار عنوان کرد.

بهرام شکوری در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان اینکه پیشنهاد ایجاد کنسرسیوم سال های پیش هم مطرح شده بود، گفت: موضوعی که در جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی سنگ آهن با عنوان تجمیع معادن کوچک سنگ آهن مطرح شد، پیشنهاد جدیدی نبود و قبلا نیز آن را ارائه کرده بودم.

تشکیل کنسرسیوم برای نجات سنگ آهن از رکود

وی افزود: اما در زمانی که سنگ آهن با قیمت بالا به فروش می رسید و به دوران رکود نرسیده بود، معادن تمایل چندانی به ایجاد کنسرسیوم نشان نمی دادند چراکه سود خود را در آن مقطع تضمین شده می دانستند. از جمله راهکارهایی که برای خروج از وضعیت رکود از سنگ آهن پیشنهاد می شود بحث رقابت پذیری و کاهش قیمت تمام شده است که یکی از راه های آن ایجاد کنسرسیوم های معدنی است.

رئیس انجمن سنگ آهن با اشاره به مسئولیتی که دولت و بخش خصوصی می توانند در ایجاد رقابت پذیری محصولات معدنی داشته باشند، خاطرنشان کرد: در موضوع ایجاد رقابت پذیری باید یک هدف گذاری کلی انجام شود و متولیان آن مشخص باشند که به عنوان مثال دولت می تواند با تامین زیرساخت ها، ایجاد معافیت های مالیاتی، کاهش قیمت حقوق دولتی و بهره مالکانه، ارائه وام های کم بهره و. . . در کاهش هزینه ها کمک کند.

وی افزود: بخش خصوصی نیز در نوع خود باید با ایجاد کنسرسیوم های معدنی زمینه ایجاد ارزش افزوده و کاهش قیمت تمام شده را فراهم آورد.

شکوری در انتها از پیش بینی خود مبنی بر استقبال از پیشنهاد تجمیع معادن و تشکیل کنسرسیوم در این مقطع زمانی که بسیاری از معادن کوچک و متوسط با مشکلات مالی روبه رو هستند خبر داد و ابراز امیدواری کرد که با راهکارهایی از این دست، مسیر برای رونق دوباره سنگ آهن باز شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی