دوشنبه, 26 بهمن 1394 - 00:50

چین با دامپینگ بازارها را در اختیار می‌گیرد

با افتتاح فازهای جدید، سنگ آهنی برای صادرات باقی نمی‌ماند

با راه‌اندازی فازهای جدید گنداله و کنستانتره در کارخانه‌های فولاد کشوری ما دیگر سنگ آهنی برای صادرات نداریم و خودمان در کشور تمام این محصول را مصرف و فرآوری می‌کنیم. مدیرعامل ایمیدرو در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص دامپینگ چینی‌ها در سنگ آهن گفت: من پیش‌بینی می‌کنم که این دامپینگ ادامه داشته باشد و بازارهای صادراتی دنیا در سال‌های آینده در اختیار این کشور قرار گیرد. مهدی کرباسیان ادامه داد: با راه‌اندازی فازهای جدید گنداله و کنستانتره در کارخانه‌های فولاد کشور ما دیگر سنگ آهنی برای صادرات نداریم و خودمان در کشور تمام این محصول را مصرف و فرآوری می‌کنیم. 

347345734574762462343473358355

وی با اشاره به مشکلات بخش خصوصی در مورد حق انتفاع و حق دولتی گفت: ما در این حوزه از بخش خصوصی حمایت می‌کنیم و بر این عقیده هستیم که حق دولتی باید کم شود در مورد حق انتفاع نیز باید بگویم این درآمد در قانون دیده شده اما اگر بخواهم صادقانه بگویم پول آن به ما پرداخت نمی‌شود. در این خصوص ما پیشنهادات خوبی به مجلس در قالب بودجه سال آینده ارائه داده‌ایم که امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

کرباسیان تصریح کرد: سیاست ما و دولت تدبیر و امید این است که هر جا بخش خصوصی توان انجام کار دارد ما نباید آنجا باشیم و در جایی که بخش خصوصی فعالیت در آنجا را به صرفه نداند ما در آن حوزه تا زمان جذاب شدن حوزه برای سرمایه‌گذار خصوصی، حضور خواهیم داشت. وی ادامه داد: مطابق قانون ما نمی‌توانیم هیچ واحدی را بیش از سه سال مدیریت کنیم و باید آن‌را پس از این مدت به بخش خصوصی واگذار کنیم.

مدیرعامل ایمیدرو با اشاره به اهداف این سازمان گفت: در افق 1404 ما چند هدف داریم که یکی از آنها افزایش ظرفیت و رسیدن به سقف تولید 55 میلیون تن فولاد، 1.5میلیون تن آلومینیوم و 2 میلیون تن مس است که در صورت تامین مالی با وجود عقب افتادگی در چند سال اخیر می‌توانیم به این رقم‌ها برسیم. کرباسیان ادامه داد: سهم معدن در GDP کشور 8 درصد است که ما باید آن‌را تا سال 1404 به 16 درصد برسانیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی