پنج شنبه, 30 دی 1395 - 09:30

جلودارزاده عنوان کرد / بازنشستگی بانوان با 20 سال سابقه، کمک به رونق خانواده است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون بازنشستگی بانوان با 20 سال سابقه کاری و بدون محدودیت سنی، در واقع کمک به رونق خانواده است.

سهیلا جلودارزاده افزود: در این قانون جدید که در هفته جاری از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، تمامی بانوان با 20سال سابقه کار می توانند با 20روز حقوق و بدون شرایط سنی بازنشسته شوند.

وی ابراز امیدواری کرد شورای نگهبان این قانون را تایید کند، البته شورای نگهبان برای نهاد خانواده ارزش و اهمیت زیادی قائل است.

جلودارزاده ادامه داد: با توجه به اینکه اجرای این قانون برای دولت بار مالی ندارد، قانون بازنشستگی به تصویب رسیده که بانوان پس از 20 سال فعالیت در اجتماع بتوانند برای نگهداری همسر یا فرزندان شان و رونق بیشتر خانواده از این خدمات بازنشستگی بهره مند شوند.

به گزارش ایرنا، وی خاطرنشان کرد: پس از گذشت 20 سال سابقه کار، بسیاری از فرزندان به دوره نوجوانی و جوانی رسیده اند و نیاز به حضور بیشتر مادر دارند و اجرای این قانون می تواند در این زمینه نیز به خانواده ها کمک کند.

این نماینده مجلس گفت: 20 سال فعالیت برای زنان بسیار زمان خوبی است و می توانند پس از بازنشستگی از وجود خانواده بهره مند شوند، چرا که نبود خانم در خانه به کانون خانواده لطمه وارد می کند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه مصوب کردند که دستگاه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی و عمومی غیردولتی تابع صندوق های بازنشستگی اعم از کشوری یا تامین اجتماعی موظف هستند با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل که دارای حداقل 20 سال سابقه خدمت هستند، بدون محدودیت سنی موافقت کنند. به موجب این مصوبه میزان محاسبه حقوق آنان براساس تعداد سال های کارکرد و پرداخت حق بیمه آنان خواهد بود.

پدران باید از تولد نوزاد به عنوان برنامه زیبای آفرینش بهره ببرند

نماینده مردم تهران همچنین درباره دو هفته مرخصی تشویقی به مردان در صورت بچه دار شدن نیز گفت: این دو هفته بسیار بجا و لازم بوده و باید برای حمایت از بانوان و خانواده این موضوع اجرایی شود. وی تصریح کرد: زمانی که نوزادی متولد می شود از نظر روحی برای بانوان بسیار اهمیت دارد که همسرش حتما در منزل و با استفاده از این مرخصی در خدمت خانواده اش باشد.

وی ادامه داد: حتی لحظه تولد نوزاد، به حضور پدر نیاز است البته حق یک پدر است که زمان به دنیا آمدن کودک از برنامه زیبای آفرینش و تولد نوزاد بهره مند شود و نباید پدر را از دیدن تولد کودکش محروم کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: مردان شاغل در صورت صاحب فرزند شدن دو هفته مرخصی تشویقی بگیرند. براساس بند ب ماده 118 از تاریخ تصویب این قانون تمامی مردان شاغل در بخش های قوای سه گانه دولتی و عمومی غیردولتی که صاحب فرزند می شوند از دو هفته مرخصی تشویقی برخوردار می شوند.

دیدگاه‌ها  

0 #1 مهدی 1395-10-30 10:36
سلام.وجدان این طرح رو اجرا کنید تا زنانیکه نمیتوان بیکار ادامه دهند به خانه بروند وزنشان بیکار نیازمند بکار گرفته شوند این یک کار خدایی است.
ارسال پاسخ

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی