پنج شنبه, 14 بهمن 1395 - 12:15

کسب و کارهای مریخی

اگر روزی رؤیای زندگی در مریخ برای بشر تحقق یابد، مطمئناً نیاز به کسب درآمد و داشتن یک شغل نیز بسیار حیاتی خواهد بود، جالب است بدانید که زندگی در یک کره دیگر به معنای داشتن مشاغل عجیب و غریب نخواهد بود، شما اگر در مریخ هم زندگی کنید، نیاز به کشاورز، مهندس، خلبان و. . . خواهید داشت تا نیازهای زندگی خود را تأمین کنید، در همین راستا در ادامه به برخی از مهم ترین مشاغلی که زندگی در فضا آنها را ایجاب می کند، اشاره خواهیم کرد.

مشاغل مریخی

شاید هنوز هم برای بسیاری از افراد سفر به فضا و زندگی در کرات دیگر در حد داستان ها و فیلم های علمی و تخیلی باقی مانده باشد، اما این نکته غیر قابل انکار است که بشر امروز نخستین گام های خود در فضا را برداشته است و سفرهای فضایی دیگر به عنوان یک آرزوی خیالی جلوه گر نمی شوند.

در این میان خصوصاً سیاره مریخ که به سیاره سرخ نیز معروف است، به عنوان سیاره ای شناخته شده که بیشترین قابلیت را برای زندگی در بین دیگر سیار ه ها یافته است؛ با این اوصاف شاید بتوان به این نکته نیز فکر کرد که زندگی در مریخ یا به طور کلی سفر به فضا، مشاغل جدید و جالب توجهی را ایجاب خواهند کرد که برای زندگی بشر در آن زمان بسیار ضروری خواهند بود، به همین دلیل در این گزارش سفری رؤیاگونه خواهیم داشت به دوره ای که سفرهای فضای و زندگی در مریخ امری پذیرفته شده باشند و از طریق این سفر به مشاغلی خواهیم پرداخت که این زندگی جدید در اختیار انسان قرار خواهد داد.

خلبان

می توان گفت از جمله مشاغل مهمی که در سفرهای فضای ضرورت نیاز به آنها به خوبی احساس می شود، شغل خلبانی است، فضانوردان و افرادی که در حال سفر به فضا هستند، سوار بر سفینه هایی خواهند شد که خود آنها هدایت گر آنها نیستند، بلکه نیاز به خلبانانی دارند که با فنون و روش های هدایت این سفینه ها آشنایی لازم را داشته باشند و مطمئناً چنین شغلی یکی از مشاغل پردرآمد مریخی در آینده ای نه چندان دور خواهد بود. جالب است بدانید که خلبانان تجاری امروزی درآمد سالانه ای بیش از 65هزار دلار کسب می کنند و مطمئناً خلبانان مریخی سال های آتی درآمدهای بسیار بیشتری را خواهند داشت.

مهماندار هواپیما

مهماندارهای هواپیما از جمله مشاغل مهم امروزی به شمار می روند که یکی از ارکان اساسی سفرهای هوایی هستند و سالانه حدود 38هزار دلار نیز درآمد دارند، این مهمانداران نیز نباید نگران آینده شغلی خود در سفرهای مریخی باشند، چراکه در سفرهای فضایی نیز آنها حضور پررنگی خواهند داشت و نوع خاص سفر در فضا، مهمان های این سفینه های فضایی را از این مهمانداران بی نیاز نخواهد کرد؛ بلکه نیاز به آنها به صورت ضروری تری نیز جلوه خواهد کرد و به همین دلیل یکی دیگر از مشاغل مهم مریخی در آینده، قطعاً شغل مهمانداری هواپیما خواهد بود.

هتل داری

بیشتر سفرهای فضایی در آینده سفرهای تفریحی خواهند بود و چه بسا بسیاری از افراد همراه خانواده یا دوستان خود برنامه سفر به مریخ را برای تعطیلات خود ترتیب دهند، بنابراین مدیران هتل ها نیز نباید نگران از دست دادن جایگاه خود و درآمد سالانه 52هزار دلاری خود باشند؛ چراکه مطمئناً در فضا نیز هتل هایی تأسیس خواهند شد که پذیرای مسافران فضایی هستند و این هتل ها نیز به مدیران، کارگران و کارمندانی نیاز دارند تا روند مسافرداری خود را به خوبی به اجرا برسانند.

کشاورزی

دقیقا ما در مریخ شغلی به نام کشاورزی خواهیم داشت، چراکه نمی توان حجم زیادی از مواد غذایی را به این سیاره منتقل کرد و افرادی که به سفرهای فضایی روی می آورند، قطعاً به موادخوراکی نیاز خواهند داشت؛ بنابراین کشاورزان آموزش دیده ای که شرایط جوی و آب وهوایی مریخ را به خوبی شناخته و با کیفیت رشد مواد غذایی و آماده کردن شرایط آب  وهوایی، خاک و آب در این فضا آشنا هستند، برای آینده بشر بسیار حیاتی محسوب می شوند. این کشاوزان قطعاً مهندسین هوشمندی به شمار می روند که به مهندسی ژنتیک کاملاً آشنایی داشته و توانایی تولید غذا را در فضا خواهند داشت.

معمار

حتی تصور داشتن یک خانه در مریخ نیز بسیار شیرین و رؤیایی است اما اگر واقعاً به زندگی در فضا فکر می کنیم، پس باید شغلی به نام معماری را نیز در کنار دیگر مشاغل ضروری زندگی فضایی قرار دهیم تا بتوانیم این رؤیا را تحقق بخشیم. معمارانی که به طور متوسط درآمد سالانه آنها حدود 59هزار دلار است، مطمئناً در صورت معماری در مریخ و ساختن ساختمان های فضایی، درآمدهای قابل توجهی را نیز کسب خواهند کرد.

نقشه برداری

نقشه برداری به عنوان یکی از مشاغل مهم و ضروری در روند ساخت و سازهای امروزی بسیار مهم بوده و یک نقشه بردار روی زمین، سالانه حدود 68هزار دلار درآمد دارد، اما آیا در فضا نیز به این شغل نیازی خواهیم داشت، مطمئناً پاسخ به این سوال مثبت است. اگرچه شاید در آغاز این روبات ها هستند که به تعیین حدود و مسافت ها در مریخ می پردازند، اما دور نخواهد بود که نقشه برداران واقعی در حال مساحی سطح مریخ باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی