دوشنبه, 09 مرداد 1396 - 16:17

کلینیک کسب و کار / پرسش و پاسخ درباره راه اندازی کسب و کار دیجیتال

پرسش: جوانی 24ساله و دانش آموخته آی تی هستم. به دنبال راه اندازی یک کسب وکارم، اما نمی دانم از کجا شروع کنم. لطفا  مرا راهنمایی بفرمایید.

پاسخ کارشناس: شما چندین حسن دارید. اول اینکه جوان هستید دوم اینکه  آی تی خواندید که علم روز است و سوم اینکه به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستید. همه اینها حسن هایی است که می تواند مقدمه ای برای موفقیت شما باشد.

با توجه به رشته تحصیلی و جوان بودن پیشنهاد ما این است که به اتفاق دوستان نزدیک با هزینه کم یک استارتاپ راه اندازی کنید. برای ایده یابی دور هم بنشینید و گفت وگو کنید و ببینید مردم چه نیازهایی دارند که شما می توانید با راه اندازی یک استارتاپ مشکل آنها را رفع و برای خود درآمد کسب کنید.

سعی کنید ایده شما نو و خلاقانه باشد. از ابتدا سرمایه گذاری کلان نکنید. شما می توانید یک استارتاپ خدماتی مانند خدمات دارویی و پزشکی راه اندازی کنید یا خدمات مربوط به ساختمان می تواند مشتریان خوبی داشته باشد. بعد از ایده یابی برای شروع کار یک بیزینس پلن بنویسید تا تمام زوایای پیدای و پنهان کار و نقاط ضعف و قوت و تهدیدها و فرصت ها را بشناسید.

اگر استارتاپ خود را بر پایه مطالعات و تحقیقات بنا کنید، قطعا در تامین منابع انسانی و منابع مالی و تجهیزات و امکانات دچار مشکل نمی شوید. علت شکست برخی از استارتاپ ها ناآگاهی به کار به دلیل نداشتن نقشه راه است.

شما از امروز به دنبال یک ایده نو باشید که این ایده بتواند بخشی از مشکلات زندگی مردم شهر یا روستا را آسان کند. بی تردید وقتی استارتاپ شما برای مردم سودمند باشد، می توان به ماندگاری و پایداری آن امیدوار بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی