دوشنبه, 19 تیر 1396 - 16:13

شرکتی به ارزش یک میلیارد دلار که در زیرزمین مسکونی راه اندازی شد

 فرصت امروز: کارل رودریگز، مشاوری موفق در زمینهIT، تصمیم گرفت از شغل خود انصراف دهد و به جای انجام کار های سودآور برای دیگران تلاش کرد در زیرزمین خانه اش فروشگاهی برای محصولات پرفروش کامپیوتری راه اندازی کند.

او  سال 2001 در زیرزمین خانه اش در میشیگاما واقع در کانادا شروع به فعالیت کرد. او گفت: «هدف من این بود که چیزی را که بیشتر دوست داشتم تولید کنم. من هیچ ایده ای برای شروع کار نداشتم.» او پس از ساعات ها تلاش دیوانه وار به ایده ای جالب دست یافت. او سیستمی نرم افزاری طراحی کرد که به کاربران اجازه می داد از طریق آن، گوشی همراه یا لپ تاپ خود را کنترل کنند.

در اوایل شروع فعالیت های شرکتSoti، فروش سیستم های آن به آرامی پیشرفت می کرد تا آنکه پس از گذشت 12ماه از طرف یکی از بزرگ ترین گروه های بازار تجاری انگلستان با آقای رودریگز تماس گرفته شد. هدف این شرکت فروش سیستم به مشتریان نبود بلکه هدف این بود که بتواند از سیستم ها در عملکرد های خود استفاده کند تا کارکنان بتوانند بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اطلاعات را به هم انتقال دهند.

آقای رودریگز، مدیر اجرایی و مدیرعامل 55 ساله شرکت Soti گفت: «زمانی که از انگلستان با من تماس گرفته شد، من همچنان در زیرزمین مشغول به کار بودم و آنها چیزی از این موضوع نمی دانستند.» شرکت انگلیسی طی این تماس، سفارشات زیادی برای تولید 20 هزار سیستم از شرکت Soti درخواست کرد. شاید اکثر مردم نام شرکت Soti را نشنیده باشند، چرا که این شرکت سیستم های نرم افزاری مربوط به تکنولوژی تلفن همراه خود را تنها به شرکت ها می فروشد.

امروزه درآمد سالانه این شرکت 80 میلیون دلار است. آقای رودریگز درباره علت کم کردن پیشنهادات خرید متعدد و رد درخواست همکاری با مایکروسافت در سال 2006 اعلام کرد که هدف شرکت من این است تا به بزرگی شرکت هایی از قبیل مایکروسافت در دنیای کامپیوتری برسد.

ارزش شرکت Soti به بیش از یک میلیارد دلار می رسد که بیش از 17 هزار مشتری تجاری از سراسر جهان دارد. همچنین بیش از 700 کارمند از 22 کشور به استخدام این شرکت درآمدند. دفتر مرکزی این شرکت در دو ساختمان در میشیگاما در استان کانات آنتاریو واقع شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی