دوشنبه, 24 آبان 1395 - 08:40

سودده ترین کسب و کارها را شناسایی کنید / 17 پیشنهاد برای راه اندازی کسب و کار تازه

امروزه افراد به دلایل مختلف در پی شروع یک کسب و کار کوچک یا خانگی هستند. به طور میانگین هر فرد در طول دوران کاری خود دست کم انجام دو تا سه حرفه مختلف را تجربه کرده است. برخی با وجود شاغل بودن به فکر آغاز شغل دوم یا سوم هستند. گروهی از افراد نیز در آستانه بازنشستگی قرار دارند و به این فکرند که بعد از بازنشستگی چه کار هایی می توانند انجام بدهند.

خبر خوب این است که شروع یک کسب و کار خانگی برای هر کسی که توانایی خطر کردن و انجام کار سخت را دارد، امکانپذیر است. در ادامه به کسب و کارهایی اشاره می کنیم که به انتخاب سایت entrepreneur. com  مناسب افراد متقاضی راه اندازی کسب و کارهای تازه تشخیص داده شده اند.

1. تعمیرکار رایانه

آشنایی با نرم افزار های مختلفی که اغلب مورد استفاده کاربران است، به خصوص نرم افزار های طراحی و امنیتی ازجمله ملزومات این حرفه خواهد بود. داشتن اطلاعات کافی در مورد اجزای مختلف رایانه مثل انواع مختلف نمایشگر ها و تنوع آنها، شناخت انواع صفحه کلید ها و موس های بی سیم، با سیم و ارگونومیک، آشنایی با چاپگر ها و اسکنر ها و نیز دارا بودن دانش کافی در رابطه با کلیه ISP ها (تامین کنندگان خدمات اینترنت) از موارد دیگری است که برای شروع این کار مورد نیاز خواهد بود.

2. تعمیرکار لوازم برقی

این حرفه تقریبا مشابه تعمیرکار رایانه است با این اختلاف که شما باید علاوه بر رایانه با تعمیر دستگاه های برقی نیز آشنا باشید. مشتریان دستگاه های برقی کوچک و بزرگ خود را برای تعمیر پیش شما خواهند آورد، بنابراین برای  اینکه بتوانید به نحو احسن پاسخگوی مشتریان باشید، لازم است با جزء به جزء لوازم برقی آشنایی داشته باشید. از سوی دیگر می توانید از مشتریان خود بخواهید لوازم برقی مستهلک شان را برای شما بیاورند تا از قطعات آنها برای تعمیر سایر دستگاه ها استفاده کنید.

3. برگزار کننده همایش

یکی از نیاز های اولیه این حرفه شناخت و شناسایی مکان هایی است که پتانسیل برگزاری همایش ها را داشته باشید. برای این کار باید با یک مدیر بازاریابی همکاری داشته و مکان های مختلف و قابل دسترسی را بررسی کنید. ازجمله ملزومات شروع کار جمع آوری اطلاعات اولیه  مثل گنجایش سالن، دسترسی به دستگاه های صوتی و تصویری، هماهنگی برای اجاره صندلی و... خواهد بود. مرحله بعد هماهنگی با مشتری است، در این مرحله براساس معیار های مدنظر مشتری سه الی چهار سالن به او پیشنهاد خواهید کرد.

4. طراح داخلی

افرادی که خانه نو خریداری می کنند، اغلب در رابطه با چیدمان و نحوه طراحی داخلی آن دچار مشکل خواهند شد. شما می توانید با تهیه پرسش نامه   هایی برای قسمت های مختلف خانه و طرح پرسش هایی در رابطه با اینکه آیا صاحبخانه فرزند یا حیوان خانگی دارد؟ نحوه استفاده از هر اتاق به چه صورت خواهد بود؟ نورپردازی اتاق ها به چه صورت باشد؟ و... طراحی داخلی منازل مختلف را طبق سلیقه صاحب خانه عملی کنید.

5. سازنده زیورآلات

شیوه ها و ابزار متعددی برای ورود به حرفه ساخت زیورآلات و لوازم تزیینی وجود دارد. کار با فلز به ابزار و ماشین آلات خاصی نیاز دارد. شما باید بتوانید فلز را حرارت داده و به آن شکل دهید. همچنین باید بتوانید برای کنده کاری روی فلزات از ابزار مخصوصی استفاده کنید. در صورت عدم مهارت کافی در کار با فلزات می توانید از مواد دیگری مثل شیشه، پلاستیک، مهره، پر و چوب نیز استفاده کنید.

6. مربی خصوصی

شما می توانید مهارت خود را در مکان های عمومی مثل رستوران ها یا فروشگاه ها تبلیغ کنید. داشتن یک وب سایت شخصی نیز می تواند ایده خوبی باشد، چون اغلب مردم ترجیح می دهند در رابطه با تناسب اندام خود به صورت خصوصی با یک مربی مشورت کنند.

به این ترتیب افراد از طریق بازدید از وب سایت شما می توانند با رویکرد و شیوه های شما آشنا شده و آن را با معیار های خود انطباق دهند. از طرفی شما موظف هستید از لحاظ کارایی و سلامت روش های خود اطمینان لازم را به آنها القا کنید. بنابراین قادر خواهید بود تناسب اندام بدون هیچ گونه آسیب دیدگی را به مشتریان خود ارائه کنید.

7. فروشنده کتاب های قدیمی
تقریبا همه ما تعدادی جعبه پر از کتاب های قدیمی داریم که گوشه انباری یا زیرزمین در حال خاک خوردن هستند. چرا یک کسب و کار از دل آن ایجاد نکنیم؟ برای جذب مشتری به خصوص مشتریان دائمی به یک مغازه نیاز خواهید داشت. کتاب های خود را دسته بندی کرده و برای هر دسته یک قیمت در نظر بگیرید. حتی می توانید معاوضه کتاب را هم به گزینه های خود اضافه کنید. قرار دادن نقشه ها، کارت  پستال ها، کارت های تبریک، مجلات و کتب مصور در کنار کتاب ها نیز می تواند راهکار خوبی برای جلب مشتری باشد.

8. برگزار کننده مجالس عروسی

برای این کار باید در زمینه مد، طراحی لباس و انتخاب رنگ ها به روز باشید. از خدمات مجالس خود مثل سفره آرایی و انتخاب لباس عروس لیستی تهیه کرده و به مشتری ارائه دهید. قبل از شروع کار از تمام مغازه های لباس عروس فروشی دیدن کنید، حتی خود را به جای عروس جا بزنید تا بتوانید از نزدیک انواع خدمات و نحوه برخوردی را که فروشگاه های لباس عروس فروشی با مشتریان دارند ببینید. شما باید با تمام جزییات کار آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید به مشتریان اطلاعات درست داده و سلایق مختلف را تحت تاثیر قرار دهید.

9. طراح گرافیک

امروزه با وجود گسترش اینترنت، رسانه های چاپی هنوز پر کاربرد هستند. آگهی ها، خبرنامه ها، مجلات و تبلیغات نمونه هایی از رسانه های چاپی هستند و کسب و کار ها اغلب برای طراحی گرافیک رسانه های چاپی خود از گرافیست های فریلنسر بهره می برند. برای طراحی وب سایت ها و تبلیغات آنلاین نیز به طراحان گرافیک نیاز است. شما می توانید با ارائه نمونه کار برای خود مشتری پیدا کنید. اگر زمینه قبلی در این کار ندارید، می توانید از نرم افزار های آموزشی برای یادگیری این مهارت بهره ببرید.

10. آرایشگر

آرایشگری یک حرفه پر طرفدار است و درآمدزایی و سود قابل توجهی نیز دارد. عموما آرایشگری در منزل توسط افرادی انجام می شود که پیشتر در این زمینه تجارب کافی داشته باشند. اگر دیپلم آرایش گری دارید یا از قبل تجربه کار در سالن های آرایش را داشته اید، به احتمال زیاد به راحتی خواهید توانســت مشتریان زیادی به سمت خود جلب کنید.

11. نظافتچی

شما می توانید از راه های مختلفی وارد این شغل شوید. اگر مایل هستید فضای کاری خلوتی داشته باشید، دفاتر اداری می تواند گزینه مناسبی باشد. رستوران ها نیز به شدت به نیروی نظافتچی نیازمند هستند و می توانند جزو مشتریان ثابت شما باشند. ممکن است شما به نظافت منزل علاقه بیشتری داشته باشید. در این حرفه معمولا نیاز نیست برای تبلیغ هزینه ای متحمل شوید چون مشتریان شما از طریق تبلیغات دهان به دهان شما را پیدا خواهند کرد.

12. ماساژور

برای شروع این کار لازم است در زمینه ماساژ درمانی مهارت کافی را کسب کنید. این دوره ها شامل آشنایی با آناتومی بدن انسان، فیزیولوژی و تاثیر ماساژ روی این دو است. در نهایت باید پتانسیل لازم برای راه اندازی یک کسب و کار با استفاده از این مهارت را داشته باشید.

13. خدمات حمل و نقل

بسیاری از کسانی که قصد نقل مکان دارند، برای حمل و جابه جایی وسایل سنگین خود به کمک نیاز خواهند داشت. خدمات حمل و نقل شما می تواند محدود به یک منطقه خاص باشد یا از شهری به شهر دیگر گسترش پیدا کند.

14. مدرس موسیقی

چنانچه به نواختن آلت موسیقی خاصی تسلط داشته باشید، با توجه به فضا و میزان درسترسی به آن ساز، می توانید به صورت خصوصی یا عمومی در کلاس های آزاد به تدریس مشغول شوید.

15. عکاس

درآمدزایی از راه عکاسی می تواند به روش های گوناگونی صورت بگیرد. شما می توانید در یک زمینه، برای مثال عکاسی از مجالس، مهارت کافی کسب کرده و به عنوان عکاس مجالس عروسی کار خود را آغاز کنید. در این حرفه شاخه های مختلف دیگری نیز وجود دارد که با کسب مهارت در آنها می توانید وارد بازار کار شوید.

16. پرستار کودک

ممکن است جزو افرادی باشید که عاشق کودکان هستند. شاید خود شما هم دارای فرزند بوده و نگهداری از تعداد دیگری کودک نه تنها برای شما مشکلی ایجاد نکند، بلکه برای تان لذت بخش هم باشد. بسیاری از والدین ترجیح می دهند در نبود شان کسانی باشند از فرزندان شان مراقبت کنند. امروزه با توجه به مشغله  زیاد والدین تقاضای آنها برای نگهداری از کودکان شان در محیط خانه روز به روز در حال افزایش است.

17. طراح وب سایت

دوره های مختلفی برای کسب این مهارت وجود دارد که با گذرندان آنها می توانید زبان ساخت وب سایت و جزییات مربوط به آن را بیاموزید. پیش از طراحی وب سایت باید با فضا و اتمسفر شرکتی که قرار است وب سایت آن را طراحی کنید، آشنایی کامل پیدا کرده و براساس نوع شرکت و فعالیت آن ایده طراحی خود را پیاده کنید.

ارتباط با نویسنده: [email protected]

تقریبا همه ما تعدادی جعبه پر از کتاب های قدیمی داریم که گوشه انباری یا زیرزمین در حال خاک خوردن هستند. چرا یک کسب و کار از دل آن ایجاد نکنیم؟ برای جذب مشتری به خصوص مشتریان دائمی به یک مغازه نیاز خواهید داشت. کتاب های خود را دسته بندی کرده و برای هر دسته یک قیمت در نظر بگیرید. حتی می توانید معاوضه کتاب را هم به گزینه های خود اضافه کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی