دوشنبه, 10 شهریور 1393 - 11:26

از صادرات سنگ آهن تا خدمات مسکن مهر

لاف اول: سال گذشته میزان ارزآوری صادرات سنگ آهن، مقام اول را در صادرات غیرنفتی به خود اختصاص داد، به طوری که فعالان این بخش توانستند حدود 23میلیون تن از این ماده را به کشورهای خارجی از جمله چین، صادر کنند. اما زمزمه‌هایی از طرف دولت برای وضع عوارض در خصوص صادرات این ماده معدنی به گوش می‌رسد؛ چیزی که تمام معدنداران با آن مخالف هستند.

در این میان بودند کسانی که فارغ از دردسرهای معدنداری، تنها کار صادرات را انجام می‌دادند و از این طریق سود زیادی به دست آوردند. بنابراین در کنار شغل معدنداری، کسب‌وکار دیگری شکل گرفته بود که صاحبانش را منتفع می‌کرد. اما اکنون با طرح وضع عوارض برای جلوگیری از خام‌فروشی، مطمئناً بسیاری از همین صادرکنندگان از میدان رقابت کنار می‌روند تا اگر صادراتی هم قرار است صورت بگیرد، از طرف معدنداران باشد. بنابراین اگر قصد ورود به صادرات سنگ‌آهن را دارید بدانید که نگاه دولتی‌ها به این مقوله، مثبت نیست، چراکه درغیر این صورت باید عوارض 30درصدی را به جان بخرید.
کلاف دوم: اکثر مردم وقتی نام سرمایه‌گذاری روی طلا را می‌شنوند، ناخودآگاه به یاد خرید

کلاف دوم: اکثر مردم وقتی نام سرمایه‌گذاری روی طلا را می‌شنوند، ناخودآگاه به یاد خرید سکه می‌افتند، اما سرمایه‌گذاری در این زمینه تنها مختص سکه نیست و ابعاد گسترده‌ای دارد. به عنوان مثال، تولید طلا و جواهرات زینتی. این بخش از بازار طلا اگرچه پیشرفت خوبی دارد، ولی به گفته عامل توسعه خوشه صنعتی جواهرات مشهد، طراحی یکی از اصلی‌ترین نقاط ضعف صنعت طلا و جواهرات کشور است. در این قسمت، یکی از فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری نمایان می‌شود. طراحی طلا می‌تواند شغلی بسیار پرسود در آینده‌ای نزدیک باشد. خوشبختانه کلاس‌های آموزشی نیز برای این کار وجود دارند که به افزایش دانش و فن شما کمک می‌کند.

کلاف سوم: اراضی کشاورزی در کشور از حساسیت بالایی برخوردار است، چراکه در چند سال اخیر، بسیاری از آنها به دلایل مختلفی از قبیل نیاز مالی کشاورزان، سودده نبودن کاشت برخی از محصولات و... به ساختمان‌هایی تبدیل شده‌اند که دیگر جای کشت‌وکار نیستند. به همین دلیل مسئولان به فکر افتادند تا به هر طریقی که شده جلوی ساخت و ساز زمین‌های کشاورزی را بگیرند. بنابراین هر از چندگاهی گزارش‌های مختلفی درباره طرح برخورد با مبدلان اراضی در خبرگزاری‌ها منتشر می‌شود.
به نظر می‌رسد، اکنون بهترین زمان خرید ویلا و آپارتمان‌های از پیش‌ساخته شده در شمال کشور باشد. چراکه به هر تقدیر در آینده‌ای نزدیک قیمت ساختمان‌های شمال، به دلیل کاهش ساخت و ساز، افزایش چشمگیری خواهد داشت.

کلاف چهارم: مصرف بنزین در تمام کشورها به یکی از معضلات مردم تبدیل شده است. ایران جزو چند کشور اول در مصرف این ماده محسوب می‌شود، به همین دلیل گمرک ایران اعلام کرده که برای واردکنندگان خودروهای کم مصرف، تخفیف سود بازرگانی در نظر می‌گیرد. اگر سرمایه کافی در اختیار دارید و نمی‌دانید آن را در چه بخشی سرمایه‌گذاری کنید، اکنون فرصت این کار ایجاد شده است. فقط باید دردسرهای واردات و اخذ مجوزهای لازم را به جان بخرید و در آخر کار سود کلانی را به جیب بزنید.

کلاف پنجم: وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که مسکن مهر در ارائه خدمات شهری ضعیف است. یعنی امکاناتی از قبیل سوپرمارکت، آژانس، دفاتر خدماتی و... که برای زندگی مردم لازم و ضروری است را ندارد. بنابراین اگر نگاهی سرمایه‌ای به بخش مربوطه داشته باشید، می‌توانید با سرمایه‌گذاری در شهرک‌های مسکن مهر مانند پرند، هشتگرد و... کسب‌وکاری راه‌اندازی کنید که مردم آن منطقه حتی نتوانند یک روز تعطیلی بنگاه شما را تحمل کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی