یکشنبه, 27 ارديبهشت 1394 - 11:43

از مرغوب ترین پسته دنیا تا تولید کره پسته،حلواپسته،و شیرپسته

رفسنجان به‌عنوان یکی از شهرهای استان کرمان دارای پتانسیل‌های بالایی در حوزه سرمایه‌گذاری است، مهم‌ترین وجه سرمایه‌گذاری در این استان پسته و فرآورده‌های آن است، به گفته کارشناسان پسته ایران مرغوب‌ترین پسته دنیا و پسته رفسنجان مرغوب‌ترین پسته ایران است و موسسه تحقیقات پسته کشور واقع در رفسنجان در زمینه تولید محصولات غذایی شامل کره‌پسته، حلوا‌پسته و شیرپسته اقدام به ایجاد واحد صنعتی کرده که به محض تولید این محصولات، می‌توانند وارد سبد غذایی شده و به بازار عرضه شوند.

76846979

در همین راستا هم فرماندار رفسنجان می‌گوید: زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در رفسنجان فراهم شده و آماده استقبال از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی هستیم. حمید ملانوری در دیدار با تاجر روسی در محل فرمانداری رفسنجان با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری این شهرستان اظهار می‌کند: نیروی انسانی کارآمد‌، موقعیت جغرافیایی‌، فرودگاه بین‌المللی و... از ویژگی‌های شهرستان رفسنجان هستند ‌و وجود 25 هزار دانشجو و تعداد زیادی اعضای هیات‌علمی دانشگاه ظرفیت بالایی در این شهرستان به‌شمار می‌رود.

وی می‌افزاید: زیر‌ساخت‌های سرمایه‌گذاری در شهرک‌ صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی این شهر فراهم است و با توجه به ارزشمند بودن کار سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استقبال می‌کنیم. وی با تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان آمادگی دارد در جهت مطالعه و تحقیق و آزمایش با شرکت روسی همکاری کند، اضافه می‌کند: سایر محصولات و سوغات استان نیز قابلیت رقابت در بازار جهانی را دارند. ما هم در این کلاف به سرمایه‌گذاران بالقوه این حوزه برای فعالیت در موسسه تحقیقات و منطقه ویژه اقتصادی پیشنهاد می‌دهیم که پتانسیل‌های رفسنجان را دست‌کم نگیرند و به‌عنوان یک گزینه مناسب سرمایه‌گذاری به آن بنگرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی