دوشنبه, 24 مهر 1396 - 10:25

مونسان مطرح کرد / کسب وکارهای کوچک را در حوزه گردشگری رواج می دهیم

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت که تلاش کردیم کسب وکارهای کوچک را در حوزه گردشگری رواج دهیم تا از این ظرفیت ها در بازه زمانی کوتاه بهره مند شویم.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث  فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهر در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که در سالن خلیج فارس جزیره کیش با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و تجاری برگزار شد، گفت: «امروز بخش گردشگری در دنیا به عنوان صنعتی معرفی می شود که در اقتصاد جهانی رتبه سوم را دارد. این صنعت ۲۴۰۰ میلیارد دلار از تولید ناخالص دنیا را به خود اختصاص داده و در آخرین آمارهای اعلام شده، مشخص شد که بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون گردشگر در دنیا وجود دارد.»

او ادامه داد: «به  واسطه مختصاتی که صنعت گردشگری دارد، ابعاد اجتماعی و اقتصادی را دربر می گیرد. اهمیت و جایگاه صنعت گردشگری امروز به نقطه ای رسیده است که در برخی کشورها به عنوان صنعت اول معرفی می شود. با حداقل سرمایه گذاری در حوزه گردشگری می توان به اشتغال پایدار دست یافت و عدالت اجتماعی و درآمد را تا مناطق و روستاهای کوچک گسترش داد.»

مونسان با بیان اینکه گردشگری می تواند نقش موثری در تولید ناخالص داخلی کشورها ایفا کند، گفت: «در کشور ما نیز صنعت گردشگری وجود دارد اما باید به این نکته توجه کنیم که سهم بزرگی از گردشگری خارجی ما را گردشگری زیارتی دربر می گیرد که منافع اقتصادی چندانی برای کشور ندارد. با توجه به ظرفیت های موجود در سراسر مناطق کشور باید گردشگری داخلی و خارجی را رونق ببخشیم.»

او با بیان اینکه تدوین قانون جامع حمایت از گردشگری در دستور کار قرار دارد، گفت:  «امیدواریم با این قانون که قرار است به تصویب هیأت دولت و مجلس شورای اسلامی برسد، گشایشی در توسعه صنعت گردشگری کشور ایجاد شود.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی