یکشنبه, 23 مهر 1396 - 10:35

برنامه یک میلیارد دلاری گوگل برای بهبود مهارت افراد جویای کار

گوگل به تازگی اعلام کرده که طی پنج سال آتی، جهت بهبود وضعیت آموزشی در سطح جهان، یک میلیارد دلار به سازمان های غیر انتفاعی کمک خواهد کرد. در این راستا قرار است کارمندان این شرکت به صورت داوطلبانه در مجموع بیش از یک میلیون ساعت از زمان خود را صرف این پروژه کنند.

به گزارش دیجیاتو، این طرح که توسط «ساندرا پیچای»، مدیرعامل شرکت ساکن ماونتین ویو معرفی شده، «رشد با گوگل»  (Grow with Google) نام دارد و در نهایت قرار است از توسعه برنامه های تحت وب گرفته تا کسب و کارهای سازمانی، به افراد جویای شغل کمک کند.

پیشتر نیز گوگل برنامه های مشابهی را در جهت بهبود آموزش در آفریقا اجرا کرده بود.

به عنوان نمونه یکی از اصلی ترین برنامه ها در این طرح، ساخت یک پلتفرم دیجیتال جهت تسهیل آموزش دانش آموزان است. گفتنی است که نمونه مشابه این برنامه، در تیر تا مرداد سال جاری به منظور آموزش مهارت های کار با کامپیوتر و اینترنت در آفریقا توسط گوگل اجرا شده بود. در آن زمان این شرکت اعلام کرد که هدف این برنامه آموزش مهارت به 10 میلیون آفریقایی تبار و نیز 100 هزار توسعه دهنده نرم افزار از کنیا، آفریقای جنوبی و نیجریه است.

گوگل قرار است به منظور پیشبرد طرح «رشد با گوگل»، با شرکت های آموزش آنلاین رایگان از جمله Udacity و Coursera و نیز موسسات خیریه Goodwill و H-4 همکاری کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی