یکشنبه, 23 مهر 1396 - 10:16

توانمندسازی بخش خصوصی با استفاده از پیشکسوتان اتاق بازرگانی

رئیس شورای پیشکسوتان و نخبگان اتاق شیراز گفت که توانمند سازی بخش خصوصی با استفاده از تجربه، توان و دانش پیشکسوتان بخش اقتصادی استان از برنامه های این شورا است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز محمد پاکدل دیروز در نخستین جلسه هیأت رئیسه شورای پیشکسوتان و نخبگان و انتخاب اعضای هیأت رئیسه این شورا، بیان کرد: با استفاده از تجربه پیشکسوتان به ویژه در بخش اقتصادی می توان بسیاری از فرصت ها را احیا یا ایجاد کرد که موضوع مهمی در بخش اقتصاد است که متاسفانه در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تجربه پیشکسوتان در بسیاری از امور راهگشای حل مشکلات است، افزود: با استفاده از علم و تجربه پیشکسوتان نیاز به آزمون و خطا در بسیاری از امور نیست و این امکان را فراهم می کند که بخش اقتصاد بتواند به سمت مطلوب پیش رود.

پاکدل اظهار داشت: بخش خصوصی در حوزه اقتصاد رسالت مهمی برعهده دارد که تلاش می کنیم بتوانیم با استفاده از خرد جمعی این رسالت را به بهترین نحو انجام دهیم.

وی اضافه کرد: ارائه مشاوره های حرفه ای، تعریف روش های جذب سرمایه های داخلی و خارجی، ارائه راهکارهای توسعه صادرات غیر نفتی، ارائه راهکارهای ایجاد کارآفرینی و استفاده بهینه از امکانات موجود و ارائه راهکارهای مناسب برای تصمیم سازی در سطح مختلف مدیران برای بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال در استان از برنامه های در دستور کار این شورا است.

دبیر شورای پیشکسوتان و نخبگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز نیز گفت: شورای پیشکسوتان و نخبگان به عنوان بازوی توانمند و بال پرواز اتاق بازرگانی شیراز برای حرکت در جهت توسعه اقتصادی استان خواهد بود که عمده فعالیت های این شورا در راستای اعتلای اقتصادی فارس برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به مشکل بیکاری و لزوم بهبود فضای کسب و کار در استان ادامه داد: برای ایجاد اشتغال، نیاز به مدیریت منابع موجود، استفاده بهینه از امکانات و افزایش سرمایه گذاری داریم که این شورا با خرد جمعی این اهداف را در راستای بهبود فضای کسب و کار استان دنبال می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی