یکشنبه, 23 مهر 1396 - 10:12

اقتصاد دیجیتال، اقتصادی فراتر از مرزها

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت که اقتصاد دیجیتال، اقتصادی است که تولیدات آن به جز استان و کشور، در بازار سایر کشورها نیز می تواند به فروش برسد.  

«وحید فرخی» در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: امسال در نمایشگاه الکامپ بخش دولت الکترونیک نیز با حضور 25 ارگان وجود داشت که به خوبی توانستند توانمندی های خود را نشان دهند.

این مسئول ادامه داد: مردم با بازدید از این بخش نمایشگاه متوجه شدند که کارهایی را که قبلا به صورت حضوری انجام می دادند می توانند با استفاده از سیستم خدمات الکترونیکی سازمان ها انجام دهند که این مهم سبب توسعه فناوری اطلاعات در استان می شود.

وی با بیان اینکه پنجمین نمایشگاه الکامپ در استان نسبت به دوره پیشین نمود بیشتری داشت، افزود: امسال نخستین مرکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپای IT و ICT در استان افتتاح شد.

همچنین از پارک علم و فناوری استان نیز رونمایی به عمل آمد و امیدواریم که تا سال آینده شاهد نمایشگاه  پربارتری نسبت به نمایشگاه امسال باشیم.

فرخی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا سال آینده شاهد حضور پررنگ بخش خصوصی در این نمایشگاه باشیم، خاطرنشان کرد: می کوشیم در نمایشگاه سال آتی بخش استارت آپ ها به صورت مستقل در نمایشگاه حضور یابند، اما امسال هم استارت آپ ها تحت حمایت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در نمایشگاه حضور دارند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به پتانسیل رسانه ها در امر فرهنگ سازی، یادآور شد: رسانه ها می توانند با فعالیت خود این بخش ها را در جامعه پررنگ تر کنند.

همچنین وام هایی که برای اپلیکیشن موبایلی برای دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد که می تواند با فعالیت رسانه ها در جامعه به تولیدکنندگان اپلیکیشن موبایل شناخته شوند.

وی تصریح کرد: براساس هدف گذاری انجام شده به دنبال آن هستیم که تا سال آتی، شمار اپلیکیشن های موبایل را از 100 هزار در کشور به 300 هزار اپلیکیشن موبایل برسانیم، چون ترکیه در همسایگی ایران، 700 هزار اپلیکیشن موبایل تولید کرده که تولیدات در کشور ایران در این زمینه نسبت خیلی پایین تری دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی