یکشنبه, 23 مهر 1396 - 10:28

افرادی که از لحاظ مالی موفق هستند چه عادت هایی دارند؟

روش های خوبی برای سنجش موفقیت وجود دارند. به گزارش مدیر اینفو، تعریف موردعلاقه  من از موفقیت، نشأت گرفته از اهداف خانوادگی و شخصی است. از نظر من، موفقیت یعنی آگاهی از اهداف خاص و اقدام سنجیده در جهت رسیدن به آن اهداف.

اکثر افراد موفق بعد از دستیابی به اهداف شان، اهداف جدیدی برای خود تعیین می کنند. ممکن است، تعریف شما از موفقیت با تعریف من متفاوت باشد. با این حال شما هم به نحوی موفقیت را برای خود تعریف کرده اید.

در ادامه مطلب، بعضی صفات مشترک بین افراد موفق را با هم مرور می کنیم:

1-آنها وقت شان را با سایر افراد موفق سپری می کنند

معمولا افراد تمایل دارند براساس اهداف و ارزش های مشترک شان گردهم  آیند. دوستان خوب الهام بخش یکدیگرند. افرادی که ارزش های مشابه دارند، معمولا اهداف مشابهی هم در زندگی دارند.

2- آنها کارهای شان را همین امروز انجام می دهند و مبتنی بر اهداف آینده تصمیمات بزرگی می گیرند

فقط 20درصد تلاش های ما منطقی هستند و 80درصد زمان کاری ما بیهوده تلف می شود، ولی اگر آن 20درصد را درست انجام دهیم (به سوی اهداف مان حرکت کنیم)، آن 80درصد، دیگر اهمیتی نخواهد داشت.

3- آنها برای خود دستور کار تنظیم می کنند

اکثر افراد موفق به سمت کنترل و پذیرش مسئولیت قدم برمی دارند. همه افراد در زندگی خود با موانعی مواجه می شوند، ولی افراد موفق اجازه نمی دهند که موانع، آنها را از پا درآورند. حتی اگر کسی سنگی در مسیر آنها پرتاب کند، آنها به کار خود در جهت رسیدن به اهداف شان ادامه می دهند. گاهی  اوقات آنها از این موانع و سنگ ها به عنوان نردبانی به سوی هدف شان استفاده می  کنند.

4- آنها منابع شان را به خوبی مدیریت می کنند

پول خرج کردن، فقط بخشی از چالش های مسیر است. افراد موفق تشخیص می دهند که چطور تمام منابع را در راه رسیدن به اهداف شان مدیریت کنند. این منابع عبارتند از: زمان، آموزش مداوم، پول و روابط. احتمالا افراد در 40 سالگی قادر نخواهند بود به راحتی کسب و کارشان را راه بیندازند، مگر اینکه در طول مسیر آماده سازی های دقیقی انجام داده باشند.

اگر هدفی مثل پیاده روی دور دنیا داشته باشید، برای انجام این کار به  زمان، پول و زیرکی احتیاج دارید. شاید بتوانید دوست خوبی هم پیدا کنید که هدفی مثل شما داشته باشد و با اشتیاق در این مسیر به شما بپیوندد.

5- آنها بازنشستگی را مرحله دیگری از فرآیند موفقیت می دانند

افراد زیادی را می شناسم که از محل کار رسمی شان بازنشسته شده اند، ولی در فعالیت های متنوع و ارزشمند دیگری همچنان فعال هستند. هیچ چیز مثل افراد شاد، سرزنده و مولدی که به سمت اهداف معنی دار و متفکرانه پیش می روند، ما را برای حرکت به سمت موفقیت ترغیب نمی کند. آنها حتی اگر دست شان خالی شود باز خود را تجهیز می کنند تا به مسیرشان ادامه دهند. شاید کلید اصلی موفقیت شان اهداف منعطف شان باشد.

کارشناس ارشد MBA

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی