دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396 - 14:45

پول ملی فرانسه؛ ترمز بخش گردشگری

حرفه ای های گردشگری در فرانسه، نگران خروج این کشور از حوزه یورو و اتحادیه اروپا هستند. با وارد شدن انتخابات فرانسه به دور دوم و بالا گرفتن رقابت های ماکرون و ماری لوپن، بخش گردشگری فرانسه دچار نگرانی و اضطراب شد.

بازگشت به پول ملی و اقداماتی در راستای جدایی فرانسه از اتحادیه اروپا، به عقیده کارشناسان گردشگری به منزله ترمزی برای این بخش است. متخصصان بخش گردشگری هشدار داده اند که اجرای برنامه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که به جدایی فرانسه از اتحادیه دامن بزند، مانع رشد گردشگری فرانسه خواهد شد.

برنامه جبهه ملی، به رهبری ماری لوپن کاهش ارزش پول ملی فرانسه را تا حدود 20 تا 30 درصد در پی خواهد داشت که بالطبع برای مسافران خارجی سفر به فرانسه و حتی سفر فرانسوی ها به خارج از کشور دیگر مقرون به صرفه نیست و این ضربه بزرگی به فرانسه به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا خواهد زد.

حدود 20 درصد از فرانسوی ها تعطیلات خود را در خارج از کشور می گذرانند و در سال 2015 تا 2016، انجمن برگزاری تور های مسافرتی اعلام کرد که 3.65 میلیون سفر به فروش رسانده که ارزش آنها معادل 3.8 میلیارد یورو بوده است. با وجود تهدید حملات تروریستی، فرانسه همچنان در بالای رده بندی کشور های رقابتی در جهان از نظر سفر و گردشگری است تا جایی که سال گذشته کشور فرانسه میزبان 83 میلیون گردشگر بوده و در حال حاضر گردشگری 7 تا 8درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تأمین می کند و باعث به وجود آمدن 2 میلیون شغل مستقیم و غیر مستقیم شده است.

فرانسه به عنوان پربازدیدترین کشور جهان که سالانه پذیرای ۸۴.۵ میلیون گردشگر بین المللی است، از لحاظ شاخص رقابت پذیری در عرصه صنعت گردشگری رتبه دوم جهان را داراست. این کشور اروپایی به رغم چالش هایی که به ویژه در حوزه امنیت با آن مواجه بوده، سالانه درآمدی بالغ بر ۴۵.۹میلیارد دلار را از محل ورود گردشگران خارجی به جیب می زند و سهم این صنعت در تولید ناخالص داخلی فرانسه ۳.۷درصد معادل ۸۹ میلیارد دلار است.

فرانسه از لحاظ منابع فرهنگی، طبیعی، زیرساخت های حمل و نقل و سلامت و بهداشت در جایگاه خوبی قرار دارد. این کشور با وجود تهدید ها و حملات تروریستی اخیر همچنان در این رده بندی جایگاه خود را حفظ کرده است و براساس تخمین WEF  (مجمع جهانی اقتصاد) ورودی گردشگران همچنان پایدار باقی می ماند.

کارشناسان گردشگری معتقد هستند برای افزایش و رشد این صنعت، باید منابع مالی مجهز شوند و همچنین نوآوری به کار گرفته شود چرا که با ملی شدن پول فرانسه، مانع بزرگی بر سر راه این بخش قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی