سه شنبه, 18 مهر 1396 - 10:31

میخ آخر بر تابوت پلتفرم ویندوز موبایل

پس از مدت ها سکوت و پاسخ های نصفه و نیمه،  «جو بلفیوره» (Joe Belfiore) مدیر بخش ویندوز مایکروسافت لب به سخن گشود و برنامه های کنونی و آتی این کمپانی را در بخش ویندوز 10 موبایل فاش کرد.

بسیاری از کارشناسان می گفتند ویندوز 10 موبایل نفس های آخرش را می کشد و بلفیوره به صراحت اعلام کرد در این پلتفرم دیگر به دنبال ویژگی یا سخت افزار جدیدی نباشید، بلکه فقط پَچ های اصلاحی و آپدیت های امنیتی را دریافت خواهید کرد.

وقتی از او پرسیدند که آیا زمان ترک پلتفرم ویندوز موبایل فرا رسیده یا خیر، او پاسخ مثبتش را لابه لای کلمات پنهان کرد. البته می دانید که حتی بیل گیتس هم این روزها از موبایل اندرویدی استفاده می کند و تعجبی ندارد که دیگران هم در همین مسیر گام بردارند.

اگر به دنبال دلیلی برای این تصمیم مایکروسافت هستید، بلفیوره تقصیر را به گردن خلاء عظیم در بخش اپلیکیشن ها و بی توجهی توسعه دهندگان برای پر کردن این شکاف می اندازد. او می گوید مایکروسافت حتی حاضر است به سازندگان اپلیکیشن پول بدهد تا محصولات شان را به این پلتفرم بیاورند، اما آنها تعداد کم کاربران پلتفرم ویندوز موبایل را بهانه می کنند.

بلفیوره در آخرین توییت خود اظهار داشت که اکثر کاربران ویندوز، آفیس و اکس باکس از پلتفرم های اندروید و iOS استفاده می کنند و این شیوه بین پلتفرمی مورد قبول آنهاست.

به ظاهر پس از چند سال تلاش بی نتیجه، مایکروسافت سپر انداخته و شکست را قبول کرده است. نشان به آن نشان که ردموندی ها یکی پس از دیگری محصولات شان را برای پلتفرم های اندروید و iOS عرضه می کنند.

با تمام این تفاسیر، برخی شایعات نشان می دهند که مایکروسافت روی پروژه ای به نام اندرومدا (Andromeda)  کار می کند اما مشخص نیست مسیر حرکت بخش موبایل این شرکت به کدام سمت و سو است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی