چهارشنبه, 03 آذر 1395 - 13:45

نخستین کارمندان گوگل حالا کجا هستند؟

تنها شش نفر از نخستین کارمندان گوگل همچنان در این شرکت بزرگ کار می کنند که دو نفر آنها مدیران گوگل یعنی لری پیج و سرگئی برین هستند. برخی از نخستین های گوگل از این شرکت بیرون آمدند تا خود کارآفرینی کنند و برخی دیگر به سمت سرمایه گذاری رفتند.

تعداد کمی هم در شرکت های دیگر پست های مدیریتی رده بالا گرفتند و اقلیتی دیگر هم به شادی و خوشی پس از طی دوران کاری شان در همین شرکت بازنشسته شدند. شاید برای شما هم مثل ما جالب باشد بدانید که 8 نفری که موتور گوگل با حضور آنها روشن شد الان کجایند و چه می کنند.

1) لری پیج

سابقه کار: کارمند گوگل از سال 1998 تاکنون

سمت کنونی: یکی از دو بنیان گذار و مدیرعامل شرکت آلفابت، شرکت مادر گوگل.

او از همان ابتدا که با همراهی سرگئی برین گوگل را راه اندازی کرد تاکنون پای ثابت است و بخشی از هویت گوگل به شمار می آید.

2) سرگئی برین

سابقه کار در گوگل: از سال 1998 تاکنون

سمت کنونی: او در کنار اینکه یکی از دو بنیان گذار گوگل است، در فاصله سال های 2010 تا آگوست 2015 بر شرکت Google X نظارت داشت. شرکتی که هدفش انجام پروژه های گسترده از جمله خودروی بدون سرنشین بود. از سال 2015 گوگل ایکس به شرکت ایکس (یعنی همان نام اولیه اش) تغییر نام داد و به شرکت آلفابت واگذار شد. در نتیجه آقای برین اکنون رئیس شرکت آلفابت است.

3) کریگ سیلورستین

سابقه کار در گوگل: از سال 1998 تا 2012

سمت کنونی: رئیس بخش زیرساخت آکادمی خان،آقای سیلورستین در سال 2012 از گوگل جدا شد. آخرین همکاری های او با گوگل در پروژه های مختلفی بود، از جمله مهندسی ناظر و رئیس بخش فناوری بود. او که سومین کارمند گوگل به شمار می رفت از جمله نقش آفرینان اصلی در ساخت موتور جست وجوی گوگل بود.

4) هیتر کیرنز

سمت کنونی: سرمایه گذار فرشته یا انجل، در این نوع سرمایه گذاری، فرد سرمایه گذار سرمایه یک یا چند کسب وکار را تامین می کند بدون اینکه دخالتی در مدیریت کسب وکار داشته باشد. او اکنون به تامین سرمایه برای شرکت هایی می پردازد که کارآفرینان آنها زن هستند. در پروفایل این بانوی سرمایه گذار همچنین سمت ریاست شرکت کوستکال استریتز هم آمده است. این شرکت یک شرکت کوچک توسعه املاک و مستغلات در ماساچوست آمریکاست.

سابقه کار در گوگل: از سال 1998 تا 2005

او در گوگل مدیر بخش منابع انسانی بود. این یعنی 200 کارمند نخست گوگل با اجازه او استخدام شدند.

5) ری سیدنی

سابقه کار در گوگل: از ژانویه 1999 تا مارس 2003

سمت کنونی: مالک شرکت سرمایه گذاری بیگ جورج که در زمینه توسعه پایدار املاک و مستغلات فعالیت می کند.  او همچنین در ورزش سه گانه فعالیت می کند، یک خلبان آماتور است و یک میلیون دلار برای راه اندازی یک اتوبوس عمومی اهدا کرده است. او در گوگل مهندس نرم افزار بود و 18 ماه قبل از ارائه اولیه سهام گوگل در بازار سهام این شرکت را ترک کرد. ارائه سهام گوگل در بازار سهام ثروت بسیار بالایی برای او به همراه داشت.

6) سالار کمانگر

سابقه کار در گوگل: از سال 1999 تاکنون

سمت فعلی: معاون ارشد یوتیوب، سالار کمانگر تا فوریه 2014 مدیرعامل بخش یوتیوب و ویدئوها بود، اما از آن زمان با آمدن خانم سوزان ووجیکی در سمت معاونت ارشد فعالیت می کند. آقای کمانگر ایرانی الاصل است و از وفاداران به گوگل محسوب می شود.

7) امید کردستانی

سابقه کار در گوگل: از سال 1999 تا آگوست 2015

سمت کنونی: مدیر اجرایی ارشد توییتر

آقای کردستانی که او هم تابعیتی ایرانی دارد، از همان ابتدای کار گوگل با این شرکت بود و در سال های آخر به عنوان مدیر ارشد کسب وکار و مشاور ارشد کار می کرد. امید کردستانی ثروتی نزدیک به 2میلیون دلار از عرضه اولیه سهام توییتر به دست آورد.

8) ماریسیا مایر

سابقه کار در گوگل: از سال 1999 تا 2012

سمت فعلی: مدیرعامل یاهو

بانوی اول فعلی یاهو سال ها در گوگل کار کرد و موقعیت های مهمی در این شرکت به دست آورد. او در نقش معاون بخش نقشه و خدمات موقعیت یابی کار کرد. خانم مایر اکنون با چالش های سرراهش در یاهو می جنگد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی